Szkolenie " Uczeń z niepełnosprawnością w szkole podstawowej "

Szkolenie " Uczeń z niepełnosprawnością w szkole podstawowej " zorganizowane dla szkoły partnerskiej - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św Jana Pawła II w Radoczy.

Dnia 01.06.2022r. Akademia WSB w porozumieniu z Dyrekcją Zespółu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św Jana Pawła II w Radoczy przeprowadziła szkolenie kadry dydaktycznej w szkole partnerskiej. Celem szkolenia było usystematyzowanie wiedzy na temat organizacji i realizacji zajęc dydaktyczno-wychowawczych oraz poszerzenie wiedzy na temat specyfiki funkcjonowania poznawczego, emocjonalnego i społecznego ucznia z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum utyzmu. Szkolenie prowadzone przez mgr Martę Ir - wykładowcę Akademii WSB, terapeutę, pedagoga specjalnego z długoletnim stażem pracy pedagogicznej, specjalistę w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem, trenera TUS SST (Treningu Umiejętności Społecznych), Dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Wesołe Słoneczka" z oddziałami integracyjnymi w Katowicach spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy.