Umowa o współpracy ze Starostwem w Bochni

4. października 2023 r. w zabytkowym, zbudowanym w 1893 roku dawnym gmachu Rady Powiatowej w Bochni odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Akademią WSB a Starostwem Powiatowym w Bochni. Umowę podpisał Adam Korta – starostwa bocheński oraz Tomasz Szanser – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB. W uroczystości uczestniczyła też Bożena Garbocz – Prodziekan ds. rozwoju Akademii WSB.

W ramach podpisanej umowy Partnerzy deklarują podjęcie współpracy przy realizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo-rozwojowych, a także będą dążyć do podnoszenia kwalifikacji zawodowych zainteresowanych studentów, słuchaczy, poprzez organizację szkoleń i warsztatów. Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, dla których Starostwo Powiatowe w Bochni jest organem prowadzącym, pozytywnie zaopiniowali tę inicjatywę jeszcze we wrześniu br.

W powiecie bocheńskim funkcjonują cztery zespoły szkół zawodowych oraz dwa licea ogólnokształcące. Są to: Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni, Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni i II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni. Dodatkowo bocheński samorząd powiatowy prowadzi inne placówki oświatowo-wychowawcze, służące młodym mieszkańcom powiatu: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna im. Stefana Szumana w Bochni, Bursa Szkolna im. Polski Niepodległej w Bochni oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu.

Podpisanie umowy o współpracy zainicjowało współpracę Akademii WSB ze Starostwem Powiatowym w Bochni, które będzie kontynuowane na poziomie poszczególnych jednostek organizacyjnych powiatu.