03.07.2015

Umowa z Centrum Autyzmu podpisana

17 marca 2015 r. w Krakowie podpisano umowę o współpracy pomiędzy Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie oraz Wydziałem Zamiejcowym Wyższej Szkoły Biznesu w Krakowie. Na podstawie zawartego porozumienia studenci oraz słuchacze studiów podyplomowych (w szczególności kierunku Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe) odbędą specjalistyczne 120-godzinne praktyki realizowane pod kierunkiem specjalistów z Centrum. Współpraca nakierowania jest również na organizację wspólnych inicjatyw oraz badań naukowych.

SOSW Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych powstał w 2013 r. w wyniku połączenia trzech renomowanych szkół i placówek z długoletnią tradycją w edukacji uczniów niepełnosprawnych. Celem połączenia było zapewnienie miejsca nauki i terapii dla osób z autyzmem o różnym poziomie funkcjonowania i poziomie intelektualnym na wszystkich szczeblach edukacji.Wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską stanowią głównie absolwenci pedagogiki specjalnej i psychologii oraz nauczyciele przedmiotowi. Nauczyciele prowadzący zajęcia w danej klasie tworzą zespół, którego zadaniem jest ustalenie wielospecjalistycznej diagnozy niezbędnej do określenia celów kształcenia. Dla każdego ucznia konstruowany jest indywidualny program edukacyjno – terapeutyczny wyznaczający kierunki i cele pracy. Cele te podlegają ewaluacji po każdym półroczu. Całościowa ocena efektów kształcenia odbywa się w czerwcu każdego roku.