19.11.2021

Wizyta studyjna studentów krakowskiej filii AWSB w Showroom Fabryka Przyszłości w firmie Astor

Studenci kierunku „Inżynieria Zarządzania” odwiedzili Showroom Fabryka Przyszłości, który działa w ramach projektu Digital Innovation Hub (DIH) realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny, firmy ASTOR i T-Mobile, oraz Akademię Górniczo-Hutniczą i Politechnikę Krakowską, a także ekspertów z BIM Klaster i Instytutu Kościuszki.

Studenci kierunku „Inżynieria Zarządzania” odwiedzili Showroom Fabryka Przyszłości, który działa w ramach projektu Digital Innovation Hub (DIH) realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny,  firmy ASTOR i T-Mobile, oraz Akademię Górniczo-Hutniczą i Politechnikę Krakowską, a także ekspertów z BIM Klaster i Instytutu Kościuszki.

Projekt DIH zakłada kompleksowe wsparcie dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania Przemysłu 4.0. Prezentowana w ramach projektu idea Fabryki Przyszłości obejmuje:  łączność w sieci 5G, automatyzację i robotyzację, IIoT, sztuczną inteligencję (AI), rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość (AR i VR), cloud computing, technologię BIM, druk 3D, cyberbezpieczeństwo.

Jednym z filarów Fabryki Przyszłości, jest ekspozycja w firmie Astor, gdzie nasi studenci zapoznali się z wystawą Robotyzacja 4.0

Zaprezentowano inteligentne roboty, które:

• mają łączność ze sobą i pracownikami, którzy mogą na bieżąco monitorować przebieg pracy,
  • są łatwe w integracji i pozwalają na rozszerzanie infrastruktury,
  • adaptują się do sytuacji np. przestojów,
  • wspierają pracowników, zmniejszając ilość ręcznej pracy.

Wizyta studyjna była realizowana dzięki współpracy uczelni z Krakowskim Parkiem Technologicznym.