Wizyta studyjna w Lotniskowej Służbie Ratowniczo Gaśniczej Kraków Airport.

W dniu 14 stycznia 2023 r. studenci Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB wraz ze studentami z Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego GARDA oraz Panem dr inż. Bogusławem Kogutem i mgr Konradem Grybel brali udział w wizycie studyjnej w Lotniskowej Służbie Ratowniczo Gaśniczej Kraków Airport.

Podczas wizyty studenci czynnie uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez oficerów dyżurnych jednostki, poznając przy tym system zarządzania kryzysowego podczas katastrof lotniczych, zasady ewakuacji medycznej MEDEVAC oraz zasady funkcjonowania Lotniskowej Straży Pożarnej. Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość zobaczyć specjalistyczne pojazdy LSR-G wraz z pełnym i gotowym wyposażeniem, które są w gotowości bojowej przez całą dobę. Pod koniec wizyty studyjnej studenci udali się do hangaru 3 Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej w którym mogli dowiedzieć się o szczegółach związanych z funkcjonowaniem jednostki jak i również z wykorzystywanymi przez nią śmigłowcami Mi. Wizyta studyjna miała na celu zdobycie przez studentów praktycznej wiedzy związanej z zarządzaniem i dowodzeniem w sytuacjach kryzysowych (w tym przypadku katastrofach lotniczych) jak i również umożliwiła analizę zasad i procedur funkcjonowania Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej jako jednego z elementów systemu zarządzania kryzysowego krakowskiego lotniska.