04.07.2014

WSB uruchamia Wydział Zamiejscowy w Krakowie

Trwa rekrutacja na studia I stopnia w trybie dziennym i zaocznym w Wydziale Zamiejscowym w Krakowie Wyższej Szkoły  Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W roku akademickim 2014/2015 kandydaci na studia mogą wybierać spośród siedmiu specjalności: organizacja i funkcjonowanie służb publicznych; wojsko i siły specjalne w bezpieczeństwie państwa; bezpieczeństwo w ochronie przeciwpożarowej na kierunku Bezpieczeństwo narodowe oraz  zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy; inżynier jakości; menedżer projektu; logistyka i transport na kierunku Inżynieria zarządzania.

Wsparcie na starcie!

Na studiach dziennych Uczelnia uruchomiła program dofinansowania kształcenia „Wsparcie na starcie”. Założeniem projektu jest  umożliwienie studentom podjęcia nauki na prestiżowych studiach dziennych, na których czesne wynosi 100 zł miesięcznie. Program studiów kompleksowo przygotowuje studentów do podjęcia pracy zawodowej zgodnej z zainteresowaniami i wybranym kierunkiem kształcenia. Treści programowe zostały przygotowane we współpracy z pracodawcami-partnerami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, działającymi w ramach Rady Ekspertów WSB, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb regionalnego rynku pracy. Główną ideą programu jest indywidualne podejście do każdego studenta i wsparcie go w zdobyciu pierwszych zawodowych doświadczeń.

Studia podyplomowe na najwyższym poziomie

W strukturach Wydziału Zamiejscowego WSB w Krakowie działa Centrum Studiów Podyplomowych, oferujące kształcenie na najwyższym poziomie w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne: warsztaty, treningi, gry biznesowe, zajęcia wyjazdowe, zajęcia w terenie, laboratoria komputerowe, wizyty studyjne. Zajęcia prowadzą wysoko wykwalifikowani wykładowy i eksperci z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. W ramach studiów przewidziano dodatkowe certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. W ofercie Centrum znajdują się, m.in. oświatowe studia kwalifikacyjne (Logopedia, Zintegrowana edukacja przedszkolna i wychowanie wczesnoszkolne, Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia), studia menedżerskie (Menedżerskie studia podyplomowe – Executive MBA, MBA w placówkach ochrony zdrowia) czy studia z zakresu bezpieczeństwa (Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, Kryminalistyka i metody zwalczania przestępczości).

Zajęcia Wydziału Zamiejscowego WSB w Krakowie odbywają się w Technikum Komunikacyjnym nr 25 (ul. Ułanów 3, Kraków).