Kierunek

PEDAGOGIKA - STUDIA I STOPNIA | GLIWICE

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

Zacznij swoją edukację z nami!
Wpisowe = 0 złotych. W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

• Czego się nauczysz?

Kształcenie na studiach I stopnia na kierunku Pedagogika prowadzone jest w oparciu o standard kształcenia przygotowujący do wykonywania zawodu nauczyciela pedagoga specjalnego, nauczyciela logopedy i nauczyciela prowadzącego zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (Dz.U. 2019 poz. 1450) – załącznik 3, a w szczególności w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
    Celem studiów jest wyposażenie studenta w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do wykonywania zawodu pedagoga, odpowiedzialnego za rozwój psychofizyczny, wychowanie od najmłodszych lat oraz pełniącego ważne role zawodowe na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy.

• Uczymy praktycznie

Praktyczne przygotowanie do zawodu nauczyciela – specjalisty  w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej i wczesnego wspomagania rozwoju na kierunku Pedagogika wyraża się poprzez odpowiednio dobraną kadrę dydaktyczną i szeroką ofertę zajęć specjalistycznych o charakterze praktycznym prezentującymi zagadnienia z zakresu wczesnego rozwoju dziecka, zaburzeń psychoruchowych, dysfunkcji motoryki małej  i dużej, metodyki kuratora sadowego, praktyki penitencjarnej, pomocy społecznej, zarządzania kryzysowego.

• Program studiów

Program studiów na kierunku Peagogika o profilu praktycznym, obejmujący moduły zajęć związane  z praktycznym przygotowaniem zawodowym, które służą zdobywaniu przez studenta umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych. Przygotowany program oraz plan studiów, w oparciu o załącznik 3 standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, zawiera moduły zajęć związane z praktycznym przygotowaniem do zawodu nauczyciela – specjalisty w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej i wczesnego wspomagania rozwoju. Wśród tych modułów wyróżnia się:

• Przygotowanie psychologicznopedagogiczne:
      - Ogólne przygotowanie psychologiczne
    • Przygotowanie  w poszczególnych zakresach pedagogiki specjalnej, w tym w zakresie:
      - Pedagogiki resocjalizacyjnej
      - Wczesnego wspomagania rozwoju
    • Praktyki zawodowe
  • Rekomendacje

Realizowany program studiów na kierunku pedagogika został pozytywnie zarekomentowany/oceniony przez:
    - Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej,
    - Kuratorium Oświaty w Katowicach,