Specjalność

TECHNOLOGIE CYFROWE W FINANSACH | GLIWICE

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą przyswoić wiedzę i nabyć praktycznych umiejętności w zakresie nowych technologii potrzebnych w pracy w finansach. Podczas studiów masz możliwość nabyć wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu: Sztucznej inteligencji w finansach, SQL, języka Visual Basic, kryptowalut, finansów cyfrowych, transakcji elektronicznych oraz Data Science.

• Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• AI w finansach,
    • Blockchain i kryptowaluty,
    • Analiza dużych zbiorów danych finansowych i Data Science,
    • Transakcje elektroniczne,
    • SQL dla finansistów,
    • Wykorzystanie BI w finansach,
    • Visual Basic w praktyce,
    • Finanse cyfrowe,
    • Finanse społecznościowe.
  • Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się zawodowo m.in. w międzynarodowych korporacjach, bankach i instytucjach finansowych wykorzystujących najnowsze osiągniecia technologiczne w praktyce biznesowej.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Rekomendacje

Studia na specjalności Technologie cyfrowe w finansach łączą kompetencje technologiczne z wiedzą z zakresu finansów i rachunkowości. Takie połączenie sprawia, że absolwenci tej specjalności są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy specjalistami. Wiedza z zakresu wykorzystania AI w finansach, transakcji cyfrowych, kryptowalut, czy programów niezbędnych w pracy specjalisty ds. finansów w połączeniu z praktycznym podejściem do kształcenia pozwala na pewność, że absolwent tej specjalności odnajdzie się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Serdecznie zapraszam na studia.

dr Patrycja Mickiewicz

Prodziekan Akademii WSB

• Opłaty

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł   280 zł* 550 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.