25.06.2017

Zapraszamy na XIII MAŁOPOLSKI PIKNIK LOTNICZY!

Już w najbliższy weekend 24-25 czerwca 2017 na krakowskim niebie zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Podczas dwóch dni pokazów w powietrzu zaprezentują się mistrzowie akrobacji, zarówno indywidualnej jak i grupowej oraz licznie przybyłe samoloty historyczne.

To już 13. edycja pikniku licznie odwiedzana przez Krakowian i nie tylko. Pokazy plenerowe, tradycyjnie odbywające się na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny, siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego, stały się wielkim lotniczym świętem i na stałe wpisały sie już w kalendarz imprez Miasta Krakowa oraz największych imprez lotniczych w Polsce.

Tegoroczna lista uczestników. Podczas dwoch dni pokazów wystapią:

Poland - 3at3 Formation Flying Team
Poland - XA-41 (Artur Kielak)
Slovakia - Retro Sky Team
Poland - Zivko Edge-540T (Łukasz Czepiela)
Poland - Bolkow Bo105 (Maria Muś) (TBC)
Lithuania- Su-31 (Jurgis Kairys)
Poland - Solo Fox (Jerzy Makula)
Poland - Firebirds
Romania - Aerobatic Yakers
Poland - Yak-18
Poland - An-2 (Wiedeńczyk)
Poland - Extra 330sc (Maciej Pospieszyński)
Poland - Piper Cub
Poland - Taylorcraft Auster
Poland - DH.82 Tiger Moth
Poland - North American Harvard
Poland - Boeing Stearman N2S-3 Kaydet
Poland - Nieuport
Poland - TS-8 Bies
Poland - RWD-5R
Poland - Polish Air Force CASA C-295M
Poland - Polish Air Force Lockheed C-130 Hercules
Poland - Polish Air Force Mi-8
Poland - Polish Air Force SW-4
Belgium - Ov-10 Bronco (Bronco Demo Team)

Ramowy Plan XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego,  informacja o biletach - również do kupienia online - znajduje sie na stronie Muzeum.

A już w piątek 23 czerwca w godzinach 15:00-20:00  będzie można podziwiać pilotów i samoloty podczas pokazów treningowych.

Głowy do góry! Nie przegapcie!

Wyższa Szkoła Biznesu Wydział Zamiejscowy w Krakowie zaprasza na stoisko, gdzie czekaja na odwieczających m.in. musztra wojskowa,  zawody w zakładaniu kombinezonu przeciwchemicznego OP1,  konkurs wiedzy historycznej,  oraz zapisy na VII Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym*!

Turniej* organizowany jest co roku przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundorowych WSB.

Przyszłym pilotom, żołnierzom, policjantom, strażakom przedstawimy program kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe oraz  na
studiach podyplomowych Edukacja dla bezpieczeństwa, Zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych.

Czekamy na Was!

Lokalizacja:  Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 39