26.05.2018

Warsztaty Budowanie profesjonalnego wizerunku w mediach społecznościowych - Grupa Twoja Kariera | 25.05.2018

W piątkowy poranek studenci kierunku Studia menedżerskie wzięli udział w wykładach ,,Budowanie profesjonalnego wizerunku w mediach społecznościowych” oraz w warsztatach ,,Moja rola w grupie”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez specjalistów z Grupa Twoja Kariera - pomysłodawców czterech specjalistycznych portali, których celem jest przyspieszenie procesów rekrutacyjnych w poszczególnych sektorach rynku. Firma specjalizuje się również pomocą w znalezieniu zatrudnienia specjalistom w ich branży.

Cel zajęć

Celem wykładu było zdobycie praktycznych informacji dotyczących budowania swojej marki jako pracownika, a także, na co zwrócić uwagę na poszczególnych etapach edukacji, aby efektywnie wykorzystać czas spędzony na uczelni.

Planowanym rezultatem było uświadomienie młodym ludziom u progu ich kariery, na co powinni zwrócić uwagę, aby spełnić swoje marzenia związane z wybraną ścieżką zawodową, a także jakich błędów powinni unikać, aby być wiarygodnym i cenionym pracownikiem na rynku pracy.
Wykłady rozpoczęły się od omówienia pojęcia wizerunku oraz pojęć z zakresu rynku pracy Ważnym aspektem było omówienie i przedyskutowanie roli mediów społecznościowych na rynku pracy. Omówiono również tematy związane z employer branding oraz budowaniem profilu na LinkedIn.

Test ról Belbima - sprawdź kim jesteś

Podczas warsztatów przeprowadzony został test Ról zespołowych Belbina, który powstał w odpowiedzi na potrzeby biznesu. Test umożliwia ocenę talentów zespołowych, dostarcza cennej informacji o specyfice funkcjonowania poszczególnych osób w zespole jak również całego zespołu. Dzięki wynikowi studenci moli określić czy ktoś jest innowacyjny i samodzielny (Kreator), wnikliwy i analityczny (Ewaluator), intuicyjny i poważny (Koordynator), pracowity i konsekwentny (Implemnter), precyzyjny i pilny (Perfekcjonista), optymistyczny i pomysłowy (Poszukiwacz Źródeł), dynamiczna i ambitna (Lokomotywa), spokojna i bezkonfliktowa (Dusza Zespołu), czy profesjonalny i badający (Specjalista).
Widza o samym sobie jest niezwykle ważna w poszukiwaniu pracy marzeń, gdyż niezwykle istotne jest określenie i podkreślenie ich swoich mocnych stron.

Koordynacją zajęć zajmowało się Akademickie Biuro Karier, kolejne zajęcia w ramach Programu 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz już wkrótce.