Czym zajmują się Koła Naukowe i czy warto w nich pracować?
Koła naukowe, w zależności od charakteru uczelni, zajmują się wszystkim co interesuje ich członków. Począwszy od fotografii, przez geografię, motoryzację, informatykę po gospodarkę i politykę. Pracując w kołach naukowych studenci mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Koła pozwalają studentom na rozwój pasji, realizację własnych pomysłów a także spędzenie wolnego czasu w gronie ludzi „pozytywnie zakręconych" o podobnych zainteresowaniach. Studia to wbrew pozorom nie tylko okres intensywnej nauki ale przede wszystkim czas na poznawanie siebie i świata, w którym niedługo trzeba będzie się odnaleźć. Nasza Uczelnia aktywnie wspiera działalność kół naukowych, zdając sobie sprawę, że praca w nich to dla studentów pierwsze i bardzo cenne kroki do przyszłej kariery zawodowej.
Koła naukowe dają studentom nieograniczone możliwości rozwoju. Studenci organizują:
- konferencje naukowe,
- imprezy i wyjazdy integracyjne,
- spotkania z praktykami i ekspertami,
- realizują własne projekty badawcze.
Dzięki temu już na studiach nabywają kompetencje, które pracodawcy cenią sobie najbardziej: pracowitość, samodzielność, kreatywność, umiejętność pracy pod presją czasu i stresu. I co ważne zdobywają cenne doświadczenie, którym mogą pochwalić się w CV.
Dodatkowym atutem uczestnictwa w organizacjach studenckich WSB jest możliwość zdobycia Stypendium Specjalnego przyznawanego za specjalne osiągnięcia oraz dodatkową działalność studencką.
Więcej o kołach naukowych w Akademii WSB