22.05.2016

1050. ROCZNICA CHRZTU POLSKI w ŻYWCU

21 maja 2016 r. w Żywcu odbyły sie centralne dla Żywiecczyzny obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Z tej okazji nasi studenci z pierwszego semestru studiów inżynierskich razem z opiekunem panem mgr Aleksandrem Sapińskim udali się by razem z mieszkańcami i zaproszonymi goścmi świętować pamiątkę tego wydarzenia.

Można było zobaczyć asystę żywiecką w strojach mieszczan, zwiedzać Stary Zamek, oglądać pokazy walk rycerskich czy rzucać dzidą. W zawodach rzucania dzidą bezkonkurencyjny był nasz student Pan Sebastian Dyrcz, któremu gratulujemy "sokolego oka" oraz siły by jednym rzutem powalić całą tarczę z zabezpieczaniami.

Wśród gości nasi studenci spotkali także członka wydziałowej Rady Ekspertów Panią mgr Jadwigę Klimondę Radną Rady Powiatu Żywieckiego. Gratulujemy organizatorom i czekamy na kolejne tego typu imprezy.