19.09.2017

Dni Otwarte Studiów Podyplomowych

16 września 2017 r. w siedzibie Uczelni dr Marcin Lis zainaugurował cykliczne już wydarzenie - Tydzień Bezplatnych Szkoleń WSB w Dąbrowie Górniczej. Tydzień Bezpłatnych Szkoleń trwa od 16-24 września, to 40 bezplatnych kursów i szkoleń, 32 ekspertów, w 5 miastach i 2 województwach. Inicjatywa Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń powstała z myślą o osobach, pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwijać umiejętności.

16 września 2017 r. w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu odbyły się warsztaty i szkolenia pt. "Inteligencja społeczna w zawodzie menedżera" oraz "Uczeń z zaburzeniami w szkole".

Warsztat "Inteligencja społeczna w zawodzie menedżera" poprowadziła mgr Edyta Nowak-Żółty. Z badań psychologicznych wynika, że nasz poziom inteligencji społecznej odpowiada za sukcesy we wszystkich niemal zawodach. Umiejętność rozumienia siebie i innych, zdolność odnajdywania się w trudnych sytuacjach międzyludzkich to poszukiwane kompetencje dla większości liderów i współpracowników. Człowiek jest istotą społeczną, nawet mózg mamy społeczny a jednak bywa, że sobie ze sobą i światem nie radzimy. Na tym szkoleniu słuchacze dowiedzieli się jak mądrze współistnieć z innymi, jak pracować nad sobą, jak porozumiewać się bez porażek i podejmować wyzwania grupy, w której żyjemy.

Szkolenie pt. "Uczeń z zaburzeniami w szkole" przeprowadziła mgr Cecylia Borowska. W trakcie zajęć poruszone zostały tematy, takie jak: analiza sytuacji rodzinnej ucznia, diagnoza zaburzonych zachowań oraz budowanie programu naprawczego oraz korekty zachowań w środowisku.

W warsztatach uczestniczyło ponad 100 uczestników, którzy otrzymali certyfikaty poświadczające udział w zajęciach.