05.09.2016

Dzień Bezpłatnych Szkoleń w WSB - 17 września - Poznaj naszych ekspertów

Eksperci Wyższej Szkoły Biznesu zapraszają na Dzień Bezpłatnych Szkoleń, który odbędzie się w sobotę, 17 września 2016 roku. Podczas zajęć wykładowcy studiów podyplomowych WSB będą dzielić się z słuchaczami praktyczną wiedzą i doświadczenien. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji

Dzień Bezpłatnych Szkoleń to bezpłatne warsztaty i szkolenia, promujące ofertę Studiów Podyplomowych Wydziału Zamiejscowego w Żywcu. W ten sposób chcemy pomóc osobom zainteresowanym rozwojem, podjąć decyzję o wyborze właściwego kierunku studiów.

Wszyscy zainteresowani zdobyciem dodatkowych kwalifikacji i poszerzeniem swoich kompetencji będą mieli okazję poznać uczelnię, jej ofertę edukacyjną oraz porozmawiać z wykładowcami. Wydarzenie to daje także możliwość poznania systemu nauki i kształcenia na wybranym kierunku studiów podyplomowych.

Udział w warsztatach i szkoleniach jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma Certyfikat udziału w szkoleniu.

Nasze propzycje szkoleń

Innowacja w nauczaniu języka angielskiego w ramach edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem nowoczesnych środków multimedialnych.

Jednym z głównych celów nauczyciela jest przekazanie uczniom wiedzy w sposób jasny i czytelny. Przedstawiane treści powinny zapadać w pamięci, a sposób ich prezentacji powinien zainteresować słuchaczy. Trudno wyobrazić sobie dziś skuteczną edukację bez użycia multimediów - filmów, prezentacji multimedialnych itp. We współczesnym stale rozwijającym się świecie do przekazania wiedzy młodemu człowiekowi już nie wystarczy dobry nauczyciel, tablica i kreda. Urozmaicenie metod i nauczanie multisensoryczne – dzięki wykorzystywaniu tablicy interaktywnej i związanych z nią środków multimedialnych - stwarzają najlepsze warunki do pracy dziecięcego mózgu i umożliwia przyswajanie języka uczniom o różnych typach inteligencji, temperamentu i z ewentualnymi dysfunkcjami któregoś z kanałów percepcji. Bez wątpienia owocuje to lepszymi efektami kształcenia oraz podniesieniem stopnia motywacji. Udział w warsztacie przybliży Uczestnikom innowacyjne metody w nauczaniu języka angielskiego z wykorzystaniem środków multimedialnych.

Termin szkolenia: 17.09.2016, godz. 09.30 – 10.30

Dziedzina: Studia oświatowe

Prowadząca:

mgr Anna Majoch - Absolwentka Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie – magister filologii angielskiej. Ukończyła liczne kursy, i szkolenia oraz uczestniczyła w warsztatach i konferencjach metodycznych, min.: „Techniki nauczania języka obcego w okresie wczesnoszkolnym”, „Art-ful, music-ful, play-ful: teaching English through arts, crafts and music”, “Motivation through skillful lesson planing: on structuring pacy lessons and on lesson Dynamics”, ‘Bringing English To Life For All Students”, „Adventures In English: Through the Eyes of a Child”, „A Maxi way of learning new words and skills”, “Primary Teaching with a Touch of Magic!”, FAIRYLAND – 7 Ways to Become a Star Teacher (Interactive Whiteboard Demo Lesson)”, “Integracja języka angielskiego w klasach I-III”.
Obecnie nauczyciel języka angielskiego w szkołach podstawowych i lektor języka angielskiego na studiach pierwszego stopnia Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Podstawowe zadania służby BHP. Analiza ergonomiczna stanowiska pracy biurowej, ocena zagrożeń na stanowisku pracy biurowej.

Spotkanie skierowane jest głównie do osób chcących poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności w szeroko rozumianej polityce BHP lub do osób, które w przyszłości swój rozwój zawodowy połączyłyby z pracą w charakterze pracownika służby BHP. Podczas spotkania przedstawione zostaną główne zadania, którym podołać powinien przyszły pracownik służby BHP. Ponad to, na przykładzie stanowiska pracy biurowej, ukazane zostaną zagrożenia z których przeciętny pracownik nie zdaje sobie sprawy. Nożyczki do papieru, czajnik elektryczny, nóż, kubek i wiele innych przedmiotów codziennego użytku mogą być źródłem zagrożenia i doprowadzić do wypadku przy pracy. Studia na kierunku Zarządzanie BHP przygotują Was do kreatywnego, samodzielnego i dającego ogromną satysfakcję zawodu pracownika służby BHP.

Termin szkolenia: 17.09.2016, godz. 10.00 – 11.30

Dziedzina: BHP

Prowadzący:

mgr Robert Brączek - Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – magister prawa oraz absolwent studiów podyplomowych na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.
Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą - BRĄCZEK ROBERT P.P.H. Robert Brączek. Od trzech lat związany z Wydziałem Zamiejscowym w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jako wykładowca przedmiotów na studiach podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Radny Rady Miasta w Żywcu - Przewodniczący Komisji Infrastruktury, Mieszkalnictwa, Pomocy Społecznej i Zdrowia. Członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Gronie”. Doradca prawny w FHUP Technik.