01.02.2017

Dzień bezpłatnych szkoleń

18 lutego 2017 r. w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się Bezpłatne Warsztaty dla nauczycieli, pedagogów, przyszłych coachów i wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym.

Programy poszczególnych warsztatów zostały przygotowywane przez profesjonalnych wykładowców akademickich, którzy podczas zajęć podzielą się ze słuchaczami swoim praktycznym doświadczeniem. Współpraca uczelni z przedstawicielami wiodących firm i instytucji pozwala na stworzenie unikalnych programów kształcenia, opracowanych przede wszystkim w oparciu o ich wieloletnią praktykę oraz funkcjonowanie w przestrzeni biznesowej oraz społecznej. Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty, potwierdzające udział w szkoleniu oraz mające znaczący wpływ w przebiegu kariery zawodowej.

Szczegółowy opis warsztatów:

Temat szkolenia: Coaching – droga rozwoju

Jeśli chcesz wydobyć tkwiący w Tobie potencjał i zrobić porządek w różnych sferach swojego życia, jeśli chcesz czuć się wewnętrznie spójny, realizować sprecyzowane przez siebie cele… coaching to dobra droga.
Jeśli zastanawiasz się czy przyjść na to spotkanie – coach zadałby Ci takie pytania:
Co Cię blokuje by przyjść? Jaki masz wpływ na to, żeby przyjść? Jak bardzo musi się coś zepsuć a może zawalić u Ciebie byś zgodził się na jakąś zmianę?
Myślenie coachingowe jest dla tych którzy: pragną zmian w swoim życiu lub pracy, poszukują celu, chcą polepszyć swoje relacje z innym ludźmi, marzą o tym by, rozwinąć skrzydła w swojej karierze zawodowej, chcą się doskonalić w wybranych obszarach rozwoju zawodowego.

Termin szkolenia: 18.02.2017 - godz.: 9:00
Dziedzina: Zarządzanie zasobami ludzkimi/coaching

Edyta Zółty NOwak

Prowadząca: mgr Edyta Nowak-Żółty

Od 12 lat trenerka i wykładowca przedmiotów związanych z rozwojem osobistym i zawodowym.
Od trzech lat czynny coach. Prowadzi sesje coachingowe m.in. w ramach coachingu kompetencji oraz life coachingu. W pracy nad doktoratem, prowadzi badania naukowe dotyczące relacji między nauczycielem, spostrzeganym jako Mistrz, i uczniem.
Posiada Certyfikat Trenera Zarządzania Krakowskiej Szkoły Trenerów Stowarzyszenia Konsultant i Trenerów Zarządzania MATRIK. Akredytowana trenerka metody Insight Discovery. Ukończona Akademii Profesjonalnego Coachingu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Certyfikowany Tutor Akademicki – Collegium Wratislawiense we Wrocławiu, Certyfikowany E-nauczyciel – Stowarzyszenie E-learningu Akademickiego.

Temat szkolenia: "Spotkanie z Przyjacielem – osoby z niepełnosprawnością w edukacji i społeczeństwie"

Szkolenie przeznaczone w szczególności dla nauczycieli/pedagogów pracujących w placówkach szkolno-wychowawczych, jak i dla wszystkich, którzy w swoim codziennym życiu spotykają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Termin szkolenia: 18.02.2017 - godz.: 9:30
Dziedzina: Pedagogika

dr Małgorzata Kitlińska-Król

Prowadząca: dr Małgorzata Kitlińska-Król

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Pedagog/oligofrenopedagog oraz logopeda/neurologopeda. W swojej karierze zawodowej zdobywała doświadczenie piastując stanowisko nauczyciela, wychowawcy, terapeuty w różnych placówkach resortu oświaty, a także służby zdrowia. Obecnie łączy pracę dydaktyczno – naukową z praktyką terapeutyczną. Uczestniczy w konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych. Autorka, współautorka, współredaktorka opracowań naukowych i artykułów. Problematyka jej zainteresowań badawczych koncentruje się wokół praktyczno - teoretycznej działalności dotyczącej: współczesnych poglądów na pedagogikę – edukację, wychowanie (wychowanie rodzinne), opiekę, jak i praktyczną działalność pedagogiczną/logopedyczną.