27.03.2014

Festiwal Nauki po raz pierwszy w Żywcu!

I Festiwal Nauki w Żywcu oficjalnie otwarty! W dniu dzisiejszym o godzinie 9:30 odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego tego rodzaju wydarzenia w Żywcu. Wśród gości znalazło się wiele wybitnych osobistości  z powiatu żywieckiego. Wykład inaugurujący I Festiwalu Nauki poprowadził Burmistrz Miasta Żywca podczas, którego słuchaczom zostały zaprezentowane największe inwestycje zrealizowane w naszym mieście.

Następnie wystąpiła dr Joanna Kurowska-Pysz, ze swoim wykładem ,,Inkubator przedsiębiorczości - szansa na przetestowanie własnego pomysłu na biznes” omawiając kwestię, jak przetestować własny biznes nie ponosząc szczególnego ryzyka i obawy utraty kapitału. W wykładzie inauguracyjnym wzięło udział blisko 300 osób, głównie uczniowie szkół ponad gimnazjalnych powiatu żywieckiego. Na zakończenie Wydział Zamiejscowy w Żywcu zorganizował konkurs. Zapraszamy do obejrzenia galerii z dzisiejszego przedsięwzięcia.