02.04.2014

I Festiwal Nauki w Żywcu dobiegł końca

Blisko tysiąc uczestników, dziewięć spotkań festiwalowych, znakomici prelegenci oraz wybitni goście ze świata nauki i polityki – to bilans I Festiwalu Nauki w Żywcu, zorganizowanego przez Wydział Zamiejscowy w Żywcu. Przedsięwzięcie tego rodzaju po raz pierwszy odbyło się na ternie powiatu żywieckiego, przyjmując za swój najważniejszy cel propagowanie nauki wśród wszystkich mieszkańców naszego regionu. Pomysł na zorganizowanie tego rodzaju imprezy w Żywcu spodobał się władzą i otrzymał dofinansowanie od Miasta Żywca.

Spotkania festiwalowe odbywały się w formie wykładów i warsztatów na terenie Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, Liceum Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Żywcu, Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu, Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu oraz Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu.  Wykłady prowadzili m.in. prof. J. Konieczny, dr J. Kurowska-Pysz, P. Roczyna, dr d. Siewniak-Maciuszek, dr inż. Ł. Wróblewski, poruszając tematy, które dla słuchaczy były nowością. Dyrektorzy szkół są wdzięczni organizatorom za wciągnięcie w inicjatywę uczniów i mają ogromną nadzieję, że w kolejnej edycji będą mogli ponownie uczestniczyć.

Tegoroczna impreza stanowiła świetną okazję do promocji naszego wydziału, ale również przyczyniła się do rozwoju młodych ludzi pomagając im w trudnym wyborze kierunku swojej kariery, jaki wkrótce ich czeka. Zapraszamy do galerii zdjęć przedstawiającej w pigułce wszystkie zorganizowane spotkania.