30.03.2015

II Festiwal Nauki w Żywcu

Szanowni Państwo,

W dniach 25-27 marca 2015 r. Wydział Zamiejscowy w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w  Festiwalu Nauki - cyklicznym przedsięwzięciu popularno-naukowym, adresowanym nie tylko do przedstawicieli świata nauki, ale przede wszystkim uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Żywca,  jak i  całego województwa śląskiego.

Ideą przyświecającą Festiwalowi jest szeroko pojęta promocja i upowszechnianie osiągnięć naukowych w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego. W tym celu do udziału  w Festiwalu zapraszamy wybitnych  przedstawicieli świata nauki, aktywnie współpracujemy również z Radą Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk. W organizację wydarzenia włączyły sie także władze samorządowe, w tym Starostwo Powiatowe w Żywcu, które objęło Patronat Honorowy nad Festiwalem oraz Burmistrz Miasta Żywca, który aktywnie włączył się w organizację wydarzenia.

Podczas Festiwalu zapraszamy na wykłady obejmujące różnorodną tematykę; od pozyskiwania środków unijnych i prowadzenie działalności gospodarczej w ramach inkubatorów przedsiębiorczości do historii i prezentacji instrumentów muzycznych Dalekiego Wschodu. Program Festiwalu obejmuje także praktyczne warsztaty z zakresu motywacji, techniki walki ze stresem i udzielania pierwszej pomocy.

Wyrażając nadzieję, że Festiwal Nauki na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń popularyzujących naukę i kulturę na Żywiecczyźnie, zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń i zachęcamy do uczestnictwa.

Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Żywcu

dr Bogusław Wyleciał