III Posiedzenie Rady Ekspertów w Żywcu

W dniu 05.12.2017 r. odbyło się kolejne, III Posiedzenie Rady Ekspertów w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Miejscem posiedzenia była Elektrownia Szczytowo-Pompowa Porąbka-Żar w Międzybrodziu Bialskim. Gospodarzem i sponsorem Posiedzenia był Pan Jakub Kliś, Dyrektor Naczelny PGE Energia Odnawialna S.A.

Oddział ZEW Porąbka-Żar w Międzybrodziu Bialskim.

W posiedzeniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, przedstawiciele powiatu żywieckiego: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu Beata Kliś, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Żywcu Andrzej Widzyk,Kierownik Biura Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Żywcu Stanisław Baczyński, zastępca Wójta Gminy Węgierska Górka Marian Kurowski, zaproszeni przedstawiciele lokalnych firm i przedsiębiorstw: Prezes firmy Silesia Sp. z o.o. Zdzisława Czerwieniec, Prezes firmy Ekoterm Sp. z o.o. Jacek Spyrka, Prezes Brix-Pol Sp. z o.o. Bartłomiej Tyrlik, Prezes Unibet P.P.H.U. Jan Urbański, Dyrektor operacyjny Alpla Sp. z o.o. Piotr Popiel, Dyrektor Techniczny Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar Marcin Hankus, Projektant-Konstruktor Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar Tadeusz Sobolewski, Kierownik Działu Kadr i Płac Eurofirany Sp. j. Jolanta Kućka, Specjalista Działu HR Eurofirany Sp.j. Aneta Kłusak, przedstawiciel Elmontaż Sp. z o.o. Magdalena Kliś, stali członkowie Rady Ekspertów: Komendant Powiatowy Policji w Żywcu Michał Łukasik, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Żywcu Andrzej Graca, Przewodniczący Rady Ekspertów Dariusz Lizak oraz Władze Uczelni.

Przedmiotem spotkania była energia odnawialna i jej wykorzystanie w powiecie żywieckim, analiza zmian i potrzeb lokalnego rynku pracy oraz preferencje wyboru kierunków kształcenia w szkołach średnich przez uczniów gimnazjów. Wnioski i konkluzje będą wskazówką do dalszych działań i realizacji nowych założeń w kolejnym roku.

Program Spotkania Rady Ekspertów WSB w dniu 5 grudnia 2017 r.:

• Wprowadzenie do tematyki posiedzenia - Wystąpienie Dra Marcina Lisa Prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem WSB
    • Przywitanie gości - dr Bogusław Wyleciał Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Żywcu
    • Wystąpienie Pana Antoniego Szlagora, Burmistrza Miasta Żywca, Przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy w Powiecie Żywieckim .Temat : Wykorzystanie energii odnawialnej na terenie miasta Żywca
    • Wystąpienie Pana Jakuba Klisia Naczelnego Dyrektora Elektrowni Szczytowo-Pompowej „Porąbka-Żar” oddział Międzybrodzie-Bialskie . Temat: wykorzystanie energii odnawialnej.
    • Wystąpienie Pana Marcina Hankusa Dyrektora Technicznego Elektrowni Szczytowo-Pompowej „Porąbka-Żar” dotyczące zasad działania elektrowni, z przedstawieniem danych technicznych,
    • Wystąpienie Pana Tadeusza Sobolewskiego Projektanta-konstruktora Elektrowni „Porąbka-Żar”.
    • Debata Ekspercka : Moderator Dr Marcin Lis Prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem WSB

Uczestnicy panelu:

• Wystąpienie Pani Beaty Kliś Dyrektora Urzędu Pracy w Żywcu Temat : Analiza zmian i potrzeb lokalnego rynku pracy.
      • Wystąpienie Pana Dra Dariusza Lizaka Przewodniczącego Rady Ekspertów. Temat: Preferencje wyboru kierunków kształcenia w szkołach średnich przez uczniów gimnazjum na podstawie analizy przeprowadzonych ankiet.
      • Wystąpienie Pana Andrzeja Widzyka Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Żywcu. Temat: Nowe formy i kierunki kształcenia zawodowego w szkołach powiatu żywieckiego.
      • Wystąpienie Pana Mariana Hankusa Prezesa Agencji Celnej Beskid Pol Temat: Propozycje i oczekiwania pracodawców dotyczące absolwentów szkół średnich z terenu powiatu żywieckiego.
      • Wystąpienie Pana Stanisława Baczyńskiego Dyrektora Biura Rozwoju , Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji w Starostwie Powiatowym Miasta Żywiec Temat: Projekty realizowane przez powiat żywiecki w zakresie szkolnictwa zawodowego.
    • Prezentacja Założeń Klubu Biznesu Pani mgr Edyta Nowak-Żółty Prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie.
    • Dofinansowanie do 100 tyś. zł na realizację szkoleń i kursów dla pracowników i pracodawców mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa śląskiego- wystąpienie Pani Małgorzaty Małeckiej-Tomali, Koordynatora Projektu
    • Zakończenie Posiedzenia Rady Ekspertów
    • Zwiedzanie Zakładu Energetycznego.