26.10.2017

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu

14 października 2017 r. w Sali Lustrzanej Nowego Zamku w Parku Żywieckim Wydział Zamiejscowy WSB w Żywcu zainaugurował nowy rok akademicki. W uroczystości wzięły udział władze Uczelni, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele oświaty, kultury, lokalni przedsiębiorcy, nauczyciele akademiccy oraz studenci.

Tradycyjnie najważniejszym momentem inauguracji roku akademickiego był Akt Immatrykulacji, który poprowadził dr Marcin LisProrektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem. Po złożeniu ślubowania do grona Społeczności Akademickiej WSB zostali przyjęci również studenci Żywieckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Najmłodszym studentom indeksy wręczyła Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego była okazją, by z rąk Jej Magnificencji listy gratulacyjne i wyróżnienia odebrali absolwenci, studenci oraz pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów w nowym roku akademickim studentom, a także kadrze akademickiej, złożyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz przedsiębiorcy.

Pierwszy wykład w nowym roku akademickim, inauguracyjny pt. Kształtowanie bezpiecznych przestrzeni publicznych w społecznościach lokalnych wygłosił prof. Marek Walancik – Prorektor ds. nauki.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod batutą Pani dr hab. prof. UŚ Izabelli Zieleckiej-Panek.