Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

5 października 2019 r. w Sali Lustrzanej Nowego Zamku w Żywcu odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Akademii WSB. „Gaudeamus igitur...”  wybrzmiał dla studentów Wydziału Zamiejscowego w Żywcu po raz IX.

W uroczystości udział wzięli:

• przedstawiciele Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej,
  • przedstawiciele władz samorządowych,
  • przedstawiciele organizacji oraz instytucji zrzeszających przedsiębiorców, praktyki gospodarczej, partnerów Akademii WSB i członkowie Rady Ekspertów działającej przy Wydziale Zamiejscowym w Żywcu Akademii WSB,
  • przedstawiciele służb mundurowych,
  • reprezentanci  instytucji wyższej użyteczności publicznej, organizacji społecznych, kultury oraz oświaty,
  • przedstawiciele partnerskich szkół średnich,
  • mieszkańcy miasta oraz Przyjaciele Akademii WSB.

Tradycyjnie najważniejszym momentem Inauguracji Roku Akademickiego był Akt Immatrykulacji, którą przeprowadził dr Marcin LisProrektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem. Po złożeniu ślubowania do grona społeczności akademickiej zostali przyjęci również studenci Żywieckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Najmłodszym studentom indeksy wręczyła Jej Magnificencja Rektor Akademii WSB dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oraz Burmistrz Miasta Żywca Pan Antoni Szlagor.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego była okazją, by z rąk Jej Magnificencji listy gratulacyjne i wyróżnienia odebrali absolwenci, studenci oraz pracownicy naukowi Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Akademii WSB. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Internet – miedzy wolnością a zniewoleniem” wygłosił dr hab. Janusz Morbitzer, prof. AWSB.