19.10.2015

Inauguracja Roku Akademickiego w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu

17 października 2015 r. w Sali Lustrzanej Nowego Zamku w Parku Żywieckim Wydział Zamiejscowy WSB w Żywcu zainaugurował nowy rok akademicki. W uroczystości wzięły udział władze Uczelni, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele oświaty, służb państwowych, wykładowcy akademiccy oraz studenci.

Tradycyjnie najważniejszym momentem inauguracji roku akademickiego był Akt Immatrykulacji, który poprowadził dr Bogusław Wyleciał, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żywcu. Po złożeniu ślubowania do grona Społeczności Akademickiej WSB zostali przyjęci studenci, a także słuchacze Żywieckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Najmłodszym studentom indeksy wręczył dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich. Pierwszy, inauguracyjny wykład pt. „Polska niegospodarna – wyzwania i dylematy dla zarządzania publicznego” wygłosiła prof. nadzw. dr hab. Barbara Piontek.

Życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów w nowym roku akademickim studentom, a także kadrze akademickiej, złożyli parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych:

Małgorzata Pępek - Poseł na Sejm RP,

Stanisław Szwed - Poseł na Sejm RP,

Roman Rokita - Przewodniczący Rady Powiatu,

Antoni Szlagor - Burmistrz Żywca.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie „Harmonia”.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego była okazją, by z rąk Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, listy gratulacyjne i wyróżnienia odebrali absolwenci, studenci oraz pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Po raz czternasty wręczono statuetkę „Lidera Roku”. Projekt został zainicjowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej w 2000 r. Laureatami tej prestiżowej nagrody są absolwenci, którzy uzyskali w trakcie wszystkich lat studiów najwyższe średnie ocen, a także wyróżnili się aktywną i znaczącą działalnością naukową, społeczną oraz kulturalną na rzecz społeczności akademickiej. Statuetkę Lidera Roku 2015 odebrała Pani Katarzyna Kwolek.

Szczególne wyróżnienie, za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zaangażowanie w rozwój sportu akademickiego, przyznano Panu Oskarowi Belcikowi oraz studentom Wydziału Zamiejscowego w Żywcu, reprezentantom dyscyplin lekkoatletyki oraz biegów przełajowych, którzy przyczynili się do uzyskania przez Wyższą Szkołę Biznesu tytułu najbardziej usportowionej Uczelni województwa śląskiego w kategorii Uczelni Niepublicznych roku 2014/2015 - Pani Kindze Szafarczyk oraz Panu Marcinowi Szafarczyk.

Z rąk Dziekana dr Bogusława Wyleciała oraz Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce odebrali absolwenci Uczelni - Pani Małgorzata Adamek oraz Pani Sabina Piotrowska.

Podczas uroczystości wręczono również stypendia naukowe, przyznane w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Naukowego Funduszu Stypendialnego im. prof. Henryka Walicy. Wyróżnienia odebrali:

prof.  dr hab.  Danuta Waloszek,

dr Damian Czoik,

mgr Michał Walczak.

Na podstawie Uczelnianego Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia w Wyższej Szkole Biznesu nagrody dla wyróżniających się pracowników naukowo-dydaktycznych otrzymali:

dr Sabina Ratajczak,

dr Marcin Lis.

Podczas uroczystości wyróżniono także nauczyciela akademickiego, który w roku akademickim 2014/2015 uzyskał wysokie wyniki w studenckiej ocenie jakości kształcenia i prowadzonych zajęć. Nagrodę odebrała dr Joanna Kurowska-Pysz.

Minister Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczyła medalami Komisji Edukacji Narodowej pracowników Wyższej Szkoły Biznesu. W imieniu nagrodzonych medalami zostali odznaczeni:

prof. nadzw. dr hab. Barbara Piontek,

dr Joanna Kurowska-Pysz,