17.10.2013

Inauguracja Roku Akademickiego za nami!

W sobotę, 12 października w w Sali Lustrzanej w Nowym Zamku w Parku Żywieckim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademckiego 2013/2014 Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W tym doniosłym wydarzeniu udział wzięło kilkuset przyjaciół Uczelni, w tym m.in.: przedstawiciele świata nauki, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych.

Rektor Uczelni prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz w swoim przemówieniu podkreślała m.in. jak ważne jest zachowanie regionalnego charakteru Wydziału Zamiejscowego i  ścisła współpraca z lokalnymi pracodawcami na każdym etapie procesu kształcenia, począwszy od programu studiów poprzez praktyki i wizyty studyjne, które pozwalają nabyć studentom niezbędne na rynku pracy doświadczenie zawodowe.

Uroczystość stała się także okazją do uhonorowania zasłużonych pracowników WSB odznaczeniami za wieloletnią pracę przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Pracownicy naukowi Uczelni otrzymali medale Komisji Edukacji Narodowej przyznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Podczas inauguracji wyróżniono także studentów osiagających najlepsze wyniki w nauce oraz aktywnie działających na rzecz Uczelni i społeczności studenckiej. Wśród laureatów znalazła się Paulina Melasa, którą jako pierwszą w historii nagrodzono tytułem "Super Lidera Roku". Tradycyjny tytuł "Lidera Roku" otrzymał Takeshi Imai.

Wykład inauguracyjny pt. "Zasada partycypacji w samorządzie terytorialnym" wygłosił prof. Bogdan Dolnicki.