22.04.2016

Konferencja BEZPIECZNY DOM - Podbeskidzie w Łękawicy

21 kwietnia w Łękawicy odbyła się Konferencja pt. BEZPIECZNY DOM - Podbeskidzie. Organizatorami konferencji byli Prezes OW ZOSP RP Pan gen. Zbigniew Meres, Prezes Fundacji Bezpieczni w Domu Pan Antoni Wolny oraz Wójt Gminy Łękawica Pan Tadeusz Tomiczek. Patronat nad konferencja objął Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Pan Waldemar Pawlak.

Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej na konferencji reprezentowali: dr Joanna Kurowska-Pysz Dyrektor Centrum Transferu Technologii, mgr Aleksander Sapiński dyrektor działu nauczania Wydziału Zamiejscowego w Żywcu oraz mgr inż. Paulina Cader-Kania.

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 9:45 oficjalnym przemówieniem Wójta Gminy Łękawica oraz prezentacją na temat walorów Łękawicy.

Pierwszym z prelegentów konferencji był Pan płk. Krzysztof Biskup Dyrektor Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej, który mówił na temat programu ograniczającym liczbę ofiar pożarów. Z kolei rzecznik żywieckiej komendy PSP asp. szt. Marek Tetłak przedstawił uczestnikom sytuację związaną z bezpieczeństwem pożarowym w powiecie żywieckim. Na zakończenie pierwszej sesji konferencji wystąpił dr n. med. Mariusz Nowak Dyrektor Centrum Leczenia Oparzeń im. dr Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich, który omówił analizę sytuacji służby zdrowia w Zintegrowanym Systemie Ratownictwa.  Pierwszą sesję zakończył i podsumował Prezes Wolny.

Drugą część konferencji otworzyły wystąpienia przedstawicieli korporacji kominiarskiej oraz przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej z Katowic.  Na zakończenie konferencji odbyła się prezentacja nowoczesnych sprzętów z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Podsumowania całej konferencji dokonał Gen. Zbigniew Meres.