19.04.2016

OPERATIO stawia na naukę i współpracę z otoczeniem.

Studenci Koła Naukowego OPERATIO odbyli dziś szkolenie dotyczące korzystania z cybernetycznych zasobów bibliotecznych. Prowadzącymi szkolenie byli mgr Kamila Żyrek z Biblioteki Wydziału Zamiejscowego w Żywcu oraz mgr Aleksander Sapiński Dyrektor Działu Nauczania Wydziału Zamiejscowego w Żywcu, który jest jednocześnie opiekunem Koła.

Szkolenie jest pierwszym etapem przygotowania projektu badawczego dotyczącego realizacji koncepcji Społecznej Odpowiedzialności(CSR) Banków Spółdzielczych na ternie powiatu żywieckiego. Żywieccy żacy poprzez realizację projektów badawczych chcą pokazać, że ważna jest dla nich nie tylko dydaktyka, ale także nauka.

"Cieszę się bardzo, że członkowie koła chcą się rozwijać na płaszczyźnie naukowej, przełamując w ten sposób krzywdzący stereotyp studenta zaocznego, który uczęszcza na studia tylko dla dyplomu. Po raz kolejny nasza Uczelnia udawadnia, że kształci profesjonalistów w każdym calu"- mówi mgr Aleksander Sapiński.

Szkolenie było dla studentów świetną wskazówka w jaki sposób szukać wartościowych i interesujących publikacji w Internecie, które będą mogli wykorzystać podczas pisania swoich referatów na zbliżające się na Wydziale majowe konferencje i seminaria.