23.07.2016

Piknik Rodzinny już za nami!

W czwartek 30 czerwca w Zajeździe "Szałas" Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "AS", Wydział Zamiejscowy w Żywcu oraz Beskidzki Instytut Nauk o Człowieku zorganizowali Piknik Rodzinny dla Dzieci na zakończenie roku szkolnego.

Pomysłodawcami byli Pani Beata Dus oraz Aleksander Sapiński dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który razem z Senatorem RP Tadeuszem Kopeć oraz ks. dr-em Stanisławem Cadrem objął imprezę patronatem honorowym.

Największą atrakcją pikniku był pokaz strażacki OSP Moszczanica. Dzieci, rodzice oraz przechodzący turyści mogli orzeźwić się przechodząc przez kurtynę wodną lub spróbować swoich sił z wężem strażackim. Dziekan Wydziały Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dr Bogusław Wyleciał przesłał dla wszystkich dzieci baloniki.

Piknik zakończył się ogniskiem z pyszną kiełbaską i kaszanką. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do uczestnictwa w Uniwersytecie Dziecięcym w Żywcu działającym nieprzerwanie przy Wydziale Zamiejscowym w Żywcu od 5 lat.

AŁS.01.07.16

....... 07.2016