07.06.2016

Polsko-Słowackie Młodzieżowe Dni Pracy w Żywcu

25 maja w ponad 100-letnim gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu odbyły się Polsko - Słowackie Młodzieżowe Targi Pracy i Przedsiębiorczości, których organizatorem było Młodzieżowe Centrum Karier OHP w Żywcu. Targi oficjalnie otwarli Śląski Wojewódzki Komendant OHP w Katowicach Bogumił Kanik, Wiceburmistrz Miasta Żywiec mgr Małgorzata Bieszczad, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy mgr Beata Kliś oraz przedstawiciele OHP  z Bielska-Białej i Żywca.

Celem organizacji targów była prezentacja Polskich i Słowackich firm oraz szkół młodym ludziom z terenów przygranicznych. Swoje oferty prezentowało ponad 30 wystawców w tym Wydział Zamiejscowy w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Znamienita częścią wystawców byli pracodawcy, którzy zachęci do podjęcia pracy w swoich przedsiębiorstwach. Oferty pracy i doradztwo zawodowe oferowały również stoiska Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu, który reprezentowała Pani Dyrektor mgr Beata Kliś, która jest członkiem Rady Ekspertów WSB. Nasza Uczelni została wyróżniona spośród pozostałych i mogła zaprezentować swoją ofertę #czasprofesjonalistów ponad 300 uczniom szkół ponadgimnazjalnych z Żywiecczyzny. Oprócz tego mgr Aleksander Sapiński dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Żywcu wygłosił prelekcję na temat współczesnych wyzwań rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej.

AŁS