07.06.2016

Spotkanie z Grupą Literacką "GRONIE"

Grupa Literacka GRONIE oraz Wydział Zamiejscowy w Żywcu wyrażają wspólną intencję współpracy kulturalnej w Żywcu.

Na zaproszenie Zarządu Grupy Literackiej GRONIE dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Żywcu mgr Aleksander Sapiński wziął udział w spotkaniu literackim Dziecko w oczach matki. W trakcie spotkania dyrektor Sapiński zaprezentował misję Wyższej Szkoły Biznesu w Dabrowie Górniczej oraz cele i działania Wydziału Zamiejscowego w Żywcu. Z dużą sympatią spotykały się konnferencje i sympozja, które prowadzone są przez Wydział w zakresie wspiernia rodziny, wychowania patryiotycznego czy promocji rodzimych firm i walorów turystycznych.

Uczestnicy spotkania oprócz recytacji własnych utworów, rozważali sprawy edukacji i wcyhowania w duchu tradycji narodowej i regionalnej. Członkowie Grupy Literackiej GRONIE zostali również zapoznani z sylwetką naszej magistrantki lic. Doroty Leśniak - pseudonim artystyczny Nina Los, która już niebawem zadebiutuje w naszej rodzimej grupie literackiej.

5 czerwca o godz. 17:00 w auli Towarzystwa Miłosników Ziemi Żywieckiej odbędzie się wernisaż współpracujące z Panią Dorotą Leśniak Pani Anetą Młaś - pseudonim artystyczny Touanda. Więcej informacji już niebawem.

AŁS