15.12.2016

Spotkanie z praktykiem studentów Kierunku Pedagogika

W dniu 17.04.2016 studenci studiów I stopnia  Pedagogiki odbyli spotkanie z praktykiem kuratorem sądowym Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej mgr Leszkiem Świecą.

Zaproszony gość zaprezentował metody oddziaływań wychowawczych, resocjalizacyjnych, profilaktycznych  wobec osób skazanych prawomocnym orzeczeniem sądowym. Omówił skuteczne formy komunikacji z podopiecznymi wykazującymi symptomy mrocznej triady–psychopatię, narcyzm i makiawelizm.

Studenci zostali wyposażeni w podstawowe kompetencje do pracy z osobami dopuszczającymi się czynów społecznie zabronionych. Zajęcia miały formę typu PBL, dyskusja, debata, odgrywanie ról, burza mózgów. Spotkanie  z praktykiem miało wymierne efekty w postaci nabytych kompetencji, umiejętności przez słuchaczy, przebiegało w miłej , serdecznej atmosferze.