Stypendia

Tryb składania dokumentacji stypendialnej w związku z zagrożeniem zachorowania na COVID - 19

dotyczący składania dokumentów do działu pomocy materialnej w okresie

zagrożenia zachorowaniem na COVID-19 (Koronawirus)

Uprzejmie informujemy, że wszelkie wnioski stypendialne oraz dokumenty kierowane do działu pomocy materialnej, powinny być przesyłane wyłącznie elektronicznie – na adres stypendia@wsb.edu.pl. Dokumenty mogą być przesyłane jako scany lub zdjęcia (w jednym pliku w formacie pdf).

Powyższa procedura obowiązuje do odwołania. Oryginały dokumentów powinny zostać dostarczone do działu pomocy materialnej – w terminie 14 dni od uchylenia niniejszej procedury.

Jednocześnie informujemy, iż ze względu na stan zagrożenia zachorowaniem na COVID-19 (Koronawirus) przedłużeniu ulegają terminy składania wniosków stypendialnych (dotyczy wszelkich form i rodzajów stypendiów) – do dnia 15 kwietnia 2020 roku.

PAKIET WSPARCIA DLA STUDENTÓW

MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA JEDNORAZOWEJ ZAPOMOGI

Informujemy, że studenci oraz doktoranci* którzy znaleźli się w przejściowo trudnej sytuacji życiowej w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego (student lub członek jego rodziny utracił źródło dochodu z powodu ograniczeń w funkcjonowaniu pracodawców), mogą ubiegać się na tej podstawie o jednorazową zapomogę.

Studenci, w których rodzinie dochód nie przekracza kwoty 1.051,70 zł netto na osobę w rodzinie mogą jednocześnie ubiegać się o stypendium socjalne.

*doktoranci, którzy rozpoczęli kształcenie przed rokiem akademickim 2019/2020 - studiujący na zasadach obowiązujących w Ustawie prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005 r.

Wszelkie informacje na stemat stypendiów znajdują się na stronie internetowej Działu Stypendiów Akademii WSB http://www.wsb.edu.pl/stypendia,m,ds,76