07.06.2016

Uczelniana pszczółka na Dzień Dziecka w Żywcu

1 czerwca na błoniach żywieckiego amfiteatru odbyły się miejskie obchody Dnia Dziecka w Żywcu pod patronatem Burmistrza Miasta Pana Antoniego Szlagora.

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, Spółdzielnia Mieszkaniowa Gronie, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu oraz inne jednostki i sponsorzy jak co roku zorganizowali pod patronatem burmistrza Antoniego Szlagora Dzień Dziecka w Żywcu "Przedszkolaki dla Miasta Żywca". W tym roku impreza odbyła się na błoniach Amfiteatru "Pod Grojcem".  Była to okazja do obejrzenia pokazów Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej oraz GOPR-u. Największą atrakcją był konkurs małych form teatralnych, w którym udział wzięły grupy ze wszystkich przedszkoli z terenu miasta Żywiec.

Ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych cieszyła się nasza uczelniana maskotka, której mięsni użyczył nie kto inny jak dyrektor naszego Wydziału pan mgr Aleksander Sapiński, któremu asystowała pani mgr Agata Sternal koordynująca działania Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu.  Mimo obecności Sznupka maskotki żywieckiej policji i tak większość dzieci chciała przytulić naszą pszczółkę i otrzymać balonik WSB. Pszczółka i pani koordynator zapraszali rodziców i dzieci do udziału w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego WSB w Żywcu

Nasza pszczółka otrzymała zaproszenia na kolejne imprezy w regionie - cieszymy się, że możemy być z Wami!

AŁS 01.06.16