21.05.2013

„URODZENI MORDERCY- Czyli wynalazki i patenty mięsożernych roślin - kolejny wykład już za nami ”

Za nami już  kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu, tym razem z dziedziny botaniki. Studenci poznali bliżej niezwykłe drapieżne rośliny.

W czasie wykładu młodzi studenci poznali m. in: rodzaje roślin, ich nazewnictwo oraz jakie okazy można spotkać u nas w Polsce. Świat tych drapieżników pięknie zaprezentowała para prowadzących w taki sposób, aby słuchacze mogli pytać o różne ciekawostki i przyjrzeć się roślinom bliżej.

Z widowni padła ogromna ilość pytań, m.in.: jakie rośliny mięsożerne występują w Polsce?

Jak wielkie dzbanki może mieć dzbanecznik?

Ile much może upolować muchołówka?

Czy rośliny te są niebezpieczne dla ludzi?

Jak czułe są pułapki jakie wytwarzają?

Nasi studenci z każdego kolejnego wykładu wynoszą inną, bardzo różnorodną wiedzę. Rośnie nam nie tylko pokolenie  badaczy ale przede wszystkim fantastycznych i ciekawych świata młodych ludzi.