13.10.2014

WSB w Żywcu uroczyście zainaugurowała rok akademicki 2014/2015

W sobotę 11 października w Sali Lustrzanej Nowego Zamku w Żywcu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W uroczystości wzięło udział ponad 200 osób, w tym studenci mieszkańcy oraz  zaproszeni  goście, m.in. Pan Edward Płonka - Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Władysław Skrzyp – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Pan Marek Kuniec - Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Pan Antoni Szlagor - Burmistrz Miasta Żywca, Pan Grzegorz Figura - Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili także licznie przybyli przedstawiciele praktyki gospodarczej.

Podczas immatrykulacji indeksy z rąk Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - prof. dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz oraz Dziekana Wydziału Zamiejscowego WSB w Żywcu dr. Bogusława Wyleciała odebrali studenci I roku, a także studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu.

Tradycyjnie Inauguracja Roku Akademickiego była okazją do wręczenia wyróżnień Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tytułem "Edukator Roku 2014" w kategorii „Europejski wymiar edukacji” uhonorowano JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Wiesława Banysia. Wyróżnienie wręczyli: prof. nadzw. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz JM Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - prof. AM Tomasz Miczka. Tytuł przyznawany jest za szczególnie wartościowe i innowacyjne działania wspierające rozwój polskiego szkolnictwa wyższego i polskiej edukacji.

JM Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie prof. dr hab. inż. Tadeusz Pomianek został uhonorowany tytułem "Edukator Roku 2014” w kategorii  "Animator". Wyróżnienie wręczyli: prof. nadzw. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Pan Jeremi Mordasewicz - Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, Członek Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Tytuł przyznawany jest za podejmowanie działań na rzecz dynamizowania rozwoju polskiej edukacji wyższej.

Tegoroczna Inauguracja Roku Akademickiego była okazją do wręczenia medali i wyróżnień. Pracownicy naukowi Uczelni otrzymali medale Komisji Edukacji Narodowej  przyznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Wśród odznaczonych znaleźli się: dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, dr Paulina Polko, wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa i Zarządzania, dr Rafał Rębilas, Prodziekan WSB.

Wykład inauguracyjny pt. "Bezpieczeństwo w ujęciu wieloaspektowym. Specyfika zarządzania kryzysowego" wygłosił prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor WSB ds. Nauki.

Swoją obecnością uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 w WSB w Żywcu uświetnili:

Radni Starostwa Powiatowego w Żywcu:

Pan Jerzy Kliś
Pani Anna Satława

Radni Rady Miejskiej w Żywcu:

Pan Grzegorz Glas
Pan Adam Jurasz
Pan Paweł Szczepanik
Pan Stanisława Szumlas
Pan Wojciech Wieczorek

Reprezentanci instytucji wyższej użyteczności publicznej:

Pani Bogumiła Bizoń - Komendant Powiatowy Policji w Żywcu
Pani Barbara Kliś - Dyrektor Powiatowego Zarządu Oświaty
Pani Helena Kupczak - Dyrektor Biblioteki Samorządowej
Pan Jacek Spyrka -Prezes MZEC „EKOTERM” Sp. z o. o
Pan Adam Zoń - Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Żywcu

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod batutą Pani dr Izabelli Zieleckiej-Panek.