21.05.2013

Za nami pierwszy wykład w roku akademickim 2012/2013

22 września na godzinę 10.00 do Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, odbył się pierwszy wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu.

Pełen eksperymentów wykład  inauguracyjny pt. "Odlotowy i wysysający wykład o powietrzu"  poprowadził Pan Michał Szydłowski – Pan Korek.

Uroczystość uświetniła obecność na inauguracji oraz wręczenie dyplomów przez Panią Dziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie Joannę Stuglik, Burmistrza Miasta Żywca Pana Antoniego Szlagora oraz Zastępcę Burmistrza Pana Marka Czula.

Na wykładzie mogliśmy się dowiedzieć czym tak naprawdę jest powietrze, robiliśmy szaszłyki z balonów, dowiedzieliśmy się jak to jest że gdy mamy jeden gwóźdź  to pod wpływem nacisku balon od razu pęka natomiast gdy mamy tych gwoździ ponad 200 to ten nacisk musi być o wiele większy aby balon pęknął. Widzieliśmy również jak pod wpływem różnych strumieni powietrza możemy utrzymać piłkę w górze bez dotykania jej rękami. Te i wiele różnych innych i ciekawych informacji uzyskaliśmy dzięki wykładowi Pana Korka.