25.09.2013

Zapraszamy na bezpłatny wykład!

Z okazji inauguracji roku wykład ma charakter otwarty, a do nieodpłatnego udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy młodzi mieszkańcy powiatu Żywieckiego, którzy jeszcze nie wiedzą, czym jest UDŻ i którzy o inicjatywie chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej.

28 września 2013 r. o godz. 10.00 w Miejskim Centrum Kultury (Żywiec, Al. Wolności 4) drugi rok działalności rozpocznie Uniwersytet Dziecięcy w Żywcu. Podczas pierwszego powakacyjnego spotkania studenci UDŻ wraz z rodzicami wezmą też udział w wykładzie dr Edyty Sierki i dr Wojciecha Sierka „Małe jest piękne – świat pod naszymi stopami”. Z okazji inauguracji roku wykład ma charakter otwarty, a do nieodpłatnego udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy młodzi mieszkańcy powiatu Żywieckiego, którzy jeszcze nie wiedzą, czym jest UDŻ i którzy o inicjatywie chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej.

W uroczystości inauguracji roku akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym w Żywcu udział wezmą przedstawiciele organizatorów: Władze Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Burmistrz Miasta Żywca – p. Antoni Szlagor, który jako patron honorowy inicjatywy przywita wszystkich studentów oraz wręczy indeksy tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze światem nauki w ramach UDŻ.

Pierwszy tegoroczny wykład poświęcony jest m.in. owadom, pajęczakom i skorupiakom. Podczas wykładu dzieci poznają ich anatomię i zwyczaje, dowiedzą się, jaka jest rola małych istot w globalnym ekosystemie, będą mieli także okazję do obejrzenia żywych okazów omawianych przedstawicieli flory i fauny. Z okazji Inauguracji w wykładzie bezpłatnie uczestniczyć mogą wszyscy chętni – młodsi i nieco starsi miłośnicy nauki (z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na wykładzie inaugurującym, organizatorzy zachęcają do dokonywania rezerwacji: udz@wsb.edu.pl lub tel. 725 55 88 80, proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz liczbę towarzyszących osób dorosłych).

W trakcie roku akademickiego studenci UDŻ wezmą udział w 10 interaktywnych z różnych dziedzin nauki (m.in. technika, literatura, fizyka, przyroda, anatomia). Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat, ciekawe świata i pragnące rozwijać swoje zainteresowania. Umiejętność czytania i pisania nie jest wymagana, ponieważ zajęcia mają charakter interaktywny, a w zajęciach wykorzystywane są ciekawe prezentacje multimedialne, filmy, pokazy fizyczne i doświadczenia chemiczne.