Gala Akademicka dla absolwentów studiów I i II stopnia | 10.04.2018

10 kwietnia 2018 r. w auli Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta Gala Akademicka dla absolwentów studiów I i II stopnia na kierunkach Informatyka i Zarządzanie i inżynieria produkcji.

W każdym roku akademickim przyznajemy absolwentom wyróżnienia za najlepsze prace dyplomowe oraz wyniki w nauce. W roku akademickim 2017/2018 na wniosek promotorów i recenzentów Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniła autorów 13 prac dyplomowych.

Najlepszymi absolwentami Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, którzy osiagnęli najlepsze wyniki w nauce oraz są autorami jednych z najlepszych prac dyplomowych, zostali:

inż. Agnieszka Cohla - absolwentka studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za pracę pt. „Projekt audytu wewnętrznego weryfikującego dostosowanie Systemu Zarządzania Jakością do wymagań normy ISO 9001:2015 dla wybranego przedsiębiorstwa produkcyjnego napisanej pod kierunkiem dr inż. Jadwigi Malkiewicz

mgr inż. Magdalena Pustelnik - absolwentka studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji  za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za pracę pt pt. „Analiza i ocena skuteczności stosowania instrumentarium zarządzania jakością w wybranym przedsiębiorstwie branży motoryzacyjnej napisanej pod kierunkiem dr inż. Jadwigi Malkiewicz

Absolwentami, którzy  w toku studiów osiągnęli najwyższą średnią ocen na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz na kierunku Informatyka zostali: Pan  inż. Łukasz Wdówka oraz mgr inż. Kamil Gołofit

Wśród autorów najlepszych prac dyplomowych na kierunku Zarządzanie inżynieria produkcji znalazło się 10 absolwentów.

Pani  inż. Agnieszka Cieślar- za pracę pt. „Analiza i ocena logistyki w obszarze usług gastronomicznych na przykładzie restauracji "Beatris" w Wiśle” napisaną pod kierunkiem dra inż. Roberta Buckiego na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji;

Pani inż.  Natalia Płonka  za pracę pt. „Analiza i ocena metod zarządzania wytwarzaniem wyrobów naturalnych na przykładzie gospodarstwa pasiecznego” napisanej pod kierunkiem dra inż. Roberta Buckiego  na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Pani inż. Monika Chybidziura  za pracę pt. „Analiza i ocena roli audytów wewnętrznych w doskonaleniu systemu zarządzania jakością na przykładzie wybranej organizacji.” napisanej pod kierunkiem dr inż. Jadwigi Malkiewicz na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji;

Pan inż. Szymon Giza za pracę pt. „Analiza i ocena przyczyn i skutków wad wyrobu przy pomocy metody FMEA na przykładzie przedsiębiorstwa motoryzacyjnego. napisanej pod kierunkiem dra inż. Ignacego Józkowicza na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Pani inż. Karolina Gryciuk za pracę pt. „Analiza i ocena stanu realizacji przepisów bhp i ochrony przeciwpożarowej w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym "Słoneczna Kraina" w Skoczowie” napisanej pod kierunkiem dra Marka Niemca  na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Pani inż.  Agata Jaświn  za pracę pt. „Ocena stanowiska kasjera w banku pod kątem spełnienia wymagań BHP  i ergonomii - projekt poprawy warunków pracy”  napisanej pod kierunkiem dra Marka Niemca na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Pan inż. Grzegorz Konopka za pracę pt. „ Projekt procesu produkcyjnego z wykorzystaniem Lean Manufacturing na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa” napisanej pod kierunkiem dra inż. Ignacego Józkowicza   na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Pani inż. Renata Sromek za pracę pt. "Analiza i ocena motywowania pracowników jako instrumentu zarządzania zasobami ludzkimi na podstawie przedsiębiorstwa PCC Consumer Products Czechowice S.A." napisanej pod kierunkiem dr inż. Jadwigi Malkiewicz na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Pani inż. Bernadeta Ryś- Węglorz za pracę pt. „Windykacja miękka należności handlowych w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw - analiza i ocena stosowanych metod na przykładzie wybranych firm regionu Śląska Cieszyńskiego” napisanej pod kierunkiem dra inż. Łukasza Wróblewskiego  na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Część artystyczną uświetnił znakomity zespół Jazz Dinos –którego repertuar oscyluje wokół gatunków takich jak: jazz czy swing.  Cieszyńska formacja wystąpiła w składzie: Natalia Bukowska – wokal, Michał Kasztura – gitara, Achim Trembaczowski – piano, Tadeusz Toman – kontrabas, Jerzy Pustelnik - perkusja