19.05.2018

II Panel Konferencyjny "Gospodarka niskoemisyjna na pograniczu polsko-czeskim" | 18.05.2018

18 maja 2018 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Akademii WSB odbył się „II Panel Konferencyjny”, który dotyczył gospodarki niskoemisyjnej na pograniczu polsko-czeskim.

Panel stanowił część projektu realizowanego przez Akademię WSB we współpracy z Partnerami Czeskimi - VSB Uniwersytet Techniczny w Ostrawie oraz organizacją TRIANON z Czeskiego Cieszyna.

Projekt

Kluczowym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa energetycznego, jakości życia mieszkańców i środowiska naturalnego pogranicza polsko-czeskiego, poprzez działania edukacyjne skierowane do uczniów i studentów.

W ramach projektu przystępujemy do realizacji kolejnych działań dedykowanych gospodarce niskoemisyjnej na pograniczu polsko-czeskim. Cykliczne działania takie jak m.in. „Panel konferencyjny”, „Warsztaty edukacyjne dla uczniów i studentów” oraz „Letnia szkoła” realizowane są w ramach projektu transgranicznego pt. „Praktyczy program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Program II Panelu Konferencyjnego "GOSPODARKA NISKOEMISYJNA NA POGRANICZU POLSKO-CZESKIM"

14:00 – 14:20
Otwarcie konferencji,

Prezentacja projektu „Praktyczny program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu”
dr Joanna Kurowska-Pysz (Akademia WSB), Doc. Ing.Bohumil Horák, Ph.D. (Uniwersytet Techniczny Ostrawie), dr inż. Łukasz Wróblewski (Akademia WSB), Viliam Šuňal (TRIANON, z.s.)

14:20 – 15:00
Rui Alexandre Castanho, Ph.D. Uniwersytet Extremadura, Hiszpania & Uniwersytet Evora, Portugalia
„Zielona gospodarka na rzecz zrównoważonego rozwoju - dobre praktyki z pogranicza portugalsko-hiszpańskiego”

15:00 – 15:30