Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski podkreśla, że Uczelnia odpowiadając na aktualne potrzeby rynku pracy, od dwóch lat prowadzi kształcenie na studiach podyplomowych takich jak: Logopedia.
W celu zapewnienia najwyższej jakości kształcenia współpracujemy zarówno z wybitnymi naukowcami, jak i doświadczonymi praktykami, którzy organizując zajęcia warsztatowe, doskonale uzupełniają program studiów. Bardzo zależy nam, by Słuchacze mieli dostęp do najnowszego dorobku naukowego, a także mieli możliwość wymiany swych doświadczeń z uznanymi przedstawicielami praktyki zawodowej. Jestem przekonany, że współorganizowana przez naszą Uczelnię Konferencja będzie znakomitym uzupełnieniem realizowanych w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie studiów z zakresu logopedii, a zarazem odpowiedzią na potrzeby nauczycieli pracujących z uczniem z wadą wymowy – dodaje dr inż. Łukasz Wróblewski
Konferencję organizują wspólnie: Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie oraz Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.
Dyrektor cieszyńskiego Zespołu Poradni – Lucyna Legierska zaznacza, że konferencja jest odpowiedzią na potrzeby nauczycieli, którzy w bezpośredni sposób spotykają się z coraz bardziej powszechnym zjawiskiem wad wymowy u dzieci, co ma przełożenie na inne trudności edukacyjne dzieci.
Stąd potrzeba oddziaływań wszystkich na rzecz dzieci, a także wsparcia rodziców w procesie pracy nad deficytami, które mają przełożenie na najważniejszy z obszarów, bo emocjonalno-społeczny komponent rozwoju – mówi dyrektor Legierska.
Dlatego kwietniowa konferencja – jak podkreśla Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie – Brygida Wnentrzak-Szteler – adresowana jest do nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi z deficytami mowy.
Konferencja jest odpowiedzią na nurtujące nauczycieli i logopedów problemy pojawiające się u dzieci z wadami wymowy, przede wszystkim w środowisku szkolnym oraz wynikające z tych zaburzeń trudności w nauce szkolnej. Konferencja łącząc teorię i praktykę, umożliwi poszerzenie wiedzy i sprawdzenie jej podczas warsztatów. Pozwoli to na podjęcie odpowiednich kroków w pracy z dzieckiem oraz organizowaniu właściwego warsztatu pracy, aby pomoc udzielana uczniom z wadami wymowy była skuteczna – wyjaśnia Dyrektor Brygida Wnentrzak-Szteler.
Wykłady i warsztaty poświęcone będą następującym tematom: pierwsza interwencja nauczyciela, jak pracować z dyslektykiem, jak rozmawiać z dzieckiem jąkającym się, jak wspierać uczniów z wadami aparatu mowy.
Oprócz tradycyjnej formy dyskursu naukowego zaplanowano praktyczne warsztaty prowadzone przez pracowników Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Konferencja wpisuje się w priorytety Ministerstwa Edukacji dotyczące dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Organizatorami konferencji są:
Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie
Szczegółowych informacji udziela oraz zgłoszenia przyjmuje:
Wojciech Bizub – sekretarz Komitetu Organizacyjnego
Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
T: 885 588 100
@: wbizub@wsb.edu.pl
www.wsb.edu.pl/logopedyczna