Do kogo kierujemy zaproszenie na to spotkanie?
- do teoretyków i praktyków zarządzania, zainteresowanych globalizacją i zarządzaniem międzykulturowym
- do psychologów i socjologów śledzących różnice międzykulturowe
- do studentów i absolwentów pracujących w środowiskach międzynarodowych – lub planujących taką pracę w przyszłości
- do osób ze środowisk biznesowych utrzymujących kontakty międzynarodowe
- do wszystkich otwartych na świat i poznawanie nowych kultur
Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu
- poznanie najpopularniejszych modeli i narzędzi badania różnic międzykulturowych
- zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnej w nauce i biznesie w zakresie zarządzania międzynarodowego w ujęciu kulturowym
- możliwość prześledzenia wymiarów kulturowych krajów wybranych przez Uczestników spotkania
- udział w debacie-warsztatach w formie grywalizacji – określania różnic kulturowych kluczowych krajów
Wprowadzenie
W epoce globalizacji drugiej dekady XXI wieku coraz większego znaczenia – w ujęciu teoretycznym i praktycznym – nabiera rozumienie różnic międzykulturowych. Ważne jest to nie tylko w eksporcie (Niemcy, Rosja, USA i in.) oraz imporcie (m.in. kraje Dalekiego Wschodu), ale także w codziennym życiu – przy kontaktach z osobami z innych krajów i odrębnych kultur. Przykładowo, prawdziwym „tyglem” kulturowym są kraje byłej Jugosławii – np. Słoweńca i Macedończyka często więcej dzieli niż łączy.
Podczas spotkania będziemy mieli możliwość zapoznania się z głównymi koncepcjami i modelami w zarządzaniu międzynarodowym i międzykulturowym,a w drugiej części – podzieli na mniejsze zespoły robocze – rywalizować w warsztatach-debacie w zakresie samodzielnego określania wymiarów kulturowych wybranych krajów. Nie zabraknie zatem ani merytoryki i naukowego podejścia, ani też emocji i twórczej atmosfery – rywalizacji międzyzespołowej.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc serdecznie zapraszamy już teraz jak najszybciej do potwierdzenia swojego udziału
Prowadzący: Michał Dziekoński
Michał Dziekoński – wykładowca Akademii WSB, dyrektor zarządzający Business Games Institute, firmy tworzącej i wykorzystującej symulacje i gry strategiczne w szkoleniach i rozwoju pracowników. Posiada kilkanaście lat doświadczeń zawodowych w kierowaniu marketingiem B2B w dużych międzynarodowych korporacjach (m.in. Grupie Siemens). Certyfikowany trener The Chartered Institute of Marketing, autor poczytnych książek „Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy” i „Wskaźniki marketingowe”.
Absolwent MBA w WSB-Polish Open University i Oxford Brookes University, the Chartered Institute of Marketing London, ukończył też program Marketing Training w Siemens Westinghouse w Orlando. Zrealizował projekty szkoleniowe dla m.in Jeronimo Martins Dystrybucja, Coca-Cola, Unilever, PriceWaterhouseCoopers, Danone, Hewlett-Packard, Telekomunikacja Polska, Getin Bank, Santander Bank, ZF Polpharma, Merck, i innych.
Koszt szkolenia - 30 zł
Wpłat należy dokonywać na konto:
Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa
Oddział w Dąbrowie Górniczej
ul. Cieplaka 1C
41-300 Dąbrowa Górnicza
NIP : 526-000-12-52
Bank Pekao SA , Oddział Dąbrowa Górnicza
nr 96 1240 4908 1111 0010 6273 6557
Dlaczego tworzymy Akademię Biznesu
Chcemy stworzyć środowisko osób o wspólnych zainteresowaniach i celach, zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym. Naszym celem jest popularyzacja idei Lifelong Learning
Networking
Celem praktycznym Akademii Biznesu jest networking. Uczestnicy spotkań i szkoleń będą mogli nawiązać ze sobą kontakty zawodowe ale i uczyć się od siebie nawzajem.
Korzyści dla uczestników spotkań
- Konkretna wiedza i inspiracja do zmiany zawodowej i osobistej.
- Poznanie narzędzi, pomocnych w osiąganiu celów i rozwiązywaniu konkretnych problemów w biznesie.
- Poznanie ludzi, którzy mają sprawdzoną wiedzę, bogatą praktyką i dobre wyniki w swojej branży.
- Uczestnictwo w grupie ludzi zmotywowanych i zaangażowanych. W Akademii Biznesu doświadczysz wspierającej i radosnej atmosfery.
Certyfikat
Uczestnicy szkoleń organizowanych w ramach Akademii Biznesu uzyskują certyfikaty Akademii WSB potwierdzające uzyskane kompetencje.
Kontakt
Koordynatorem Akademii Biznesu jest dr Edyta Nowak-Żółty - Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie
ezolty@wsb.edu.pl
|
dr Edyta Nowak-Żółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel akademicki. Dyplomowany coach po Akademii Profesjonalnego Coachingu. Akredytowany trener metody Insight Discovery – wykorzystuję testy tej metody do pracy z klientem. Od 15 lat jest czynnym trenerem. Pracuje też jako coach, konsultant i doradca. Prowadzi warsztaty i szkoleni z zakresu: komunikacji międzyludzkiej, asertywności, negocjacji, zarządzania sobą w czasie, budowania zespołów, obsługi klienta, zarządzania coachingowego, savoir vivru w biznesie i urzędzie.
|