25.06.2013

Radni powiatu w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie

Spotkanie radnych powiatu cieszyńskiego z władzami Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

We wtorek (18.06.2013 r.) w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie radnych powiatu cieszyńskiego z Komisji Kultury, Sportu i Promocji na czele z przewodniczącą Beatą Sabath oraz Komisji Edukacji na czele
z przewodniczącym Alfredem Brudnym z władzami Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie. W spotkaniu uczestniczyli również Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Cieszyńskiego mgr Maria Pindur, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego mgr Czesława Haczek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego mgr Stanisław Kubicius. Wydział Zamiejscowy reprezentował Dziekan dr inż. Łukasz Wróblewski wspólnie z Prodziekanem  dr Joanną Łodzianą-Grabowską.

W ramach spotkania zaprezentowano zmiany, które dokonały się od momentu zakupu budynku przez Uczelnię w grudniu 2011 r. Radni zobaczyli sale wykładowe i pracownie komputerowe, w których prowadzone są zajęcia dla studentów.  Wszystkie sale zmodernizowane są według najnowszych standardów. Wyposażono je w dostęp do szerokopasmowego Internetu, tablice interaktywne i rzutniki. W salach przeznaczonych dla większej ilości studentów zamontowano klimatyzację. Wszystko to sprawia, że kształcenie odbywa się w komfortowych warunkach. Ponadto studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie mogą na miejscu skorzystać z biblioteki naukowej, za pośrednictwem której istnieje możliwość wypożyczania książek z zasobów biblioteki głównej WSB w Dąbrowie Górniczej.

Gospodarze omówili ofertę edukacyjną placówki, w której z roku na rok przybywa studentów. Ze względu na programy nauczania zgodne z aktualnymi trendami i wymogami rynku pracy Wyższa Szkoła Biznesu kształci specjalistów, którzy są w pełni przygotowani do pracy w konkretnym zawodzie. Od października zostaną uruchomione studia dzienne pierwszego stopnia na kierunku Informatyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Ponadto w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie można realizować niestacjonarne studia magisterskie oraz studia podyplomowe. W ofercie studiów podyplomowych znajduje się aż osiemnaście propozycji. Wśród nich w szczególności rozbudowano ofertę studiów oświatowych oraz studiów z zakresu zarządzania. Najnowszymi kierunkami studiów podyplomowych są: Menedżer kultury, Zarządzanie małą firmą, oraz jedyne w Polsce studia na kierunku Autyzm Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia.

Radni powiatu cieszyńskiego zapoznali się również z inicjatywami realizowanymi przez Wydział Zamiejscowy w Cieszynie. Należą do nich: Cieszyński Uniwersytet Dzieci, Szkoła Liderów, Festiwal Nauki, Spotkania Podróżników oraz planowane na przyszły rok akademicki konferencje naukowe.

Opracowanie:

Hanna Blokesz-Bacza