22.12.2016

Spotkanie zespołu eksperckiego w ramach projektu „Praktyczny program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu”

20 grudnia 2016 w siedzibie Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się kolejne spotkanie robocze organizowane w ramach projektu „Praktyczny program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu”.

Uczestnicy

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prof. Bohumil Horák (Koordynator projektu z ramienia Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie) oraz Viliam Šuňal (Asystent koordynatora projektu – TRIANON). Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentowali: dr Joanna Kurowska-Pysz (Opiekun programu kształcenia) oraz dr inż. Łukasz Wróblewski (Asystent koordynatora projektu). W obradach uczestniczyli również zaangażowani w projekt eksperci. Politechnikę Warszawską reprezentował dr inż. Grzegorz Kunikowski (Prodziekan ds. Studenckich i Ogólnych Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej) a Stowarzyszenie Klaster 3x20 dr Tomasz Müller

Kształcimy nowocześnie, innowacyjnie i co najważniejsze atrakcyjnie dla uczniów

W trakcie spotkania zaprezentowano najważniejsze treści kształcenia, które realizowane będą w ramach wdrażanego programu. Co bardzo ważne nowy program bazować będzie na innowacyjnych, atrakcyjnych dla uczniów i studentów formach kształcenia. Dominować będą zajęcia praktyczne – przykładowo już wkrótce studenci naszej Uczelni,  a także zaproszeni do udziału w projekcie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Euroregionu Śląsk Cieszyński, będą mieli okazję by przy pomocy bezzałogowego samolotu wyposażonego w specjalistyczną aparaturę dokonywać pomiaru jakości, składu powietrza w naszym regionie. Samolot wyposażony został również w specjalną kamerę, która umożliwia lokalizację miejsc, gdzie dopuszczalne normy emisji spalin zostały znacząco przekroczone. Oczywiście nie obejdzie się bez zajęć teoretycznych, które jednak prowadzone będą przy wykorzystaniu takich innowacyjnych form kształcenia jak: mentoring, tutoring, coaching czy e-learning.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska

Przekraczamy granice