07.03.2017

Studenci z Cieszyna zbadają NOSPR

Studenci Kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji” prowadzić będą badania w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w ramach międzynarodowego projektu badawczego Shared Cities: Creative Momentum

Już w marcu zespół badawczy złożony ze studentów (Dominika Siergiej, Justyna Malina, Kinga Zacher oraz Patryk Porębski) kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji” Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Wydział Zamiejscowy w Cieszynie realizować będzie pod nadzorem Kierownika Katedry Zarządzania i inżynierii produkcji - doktora Łukasza Wróblewskiego badania dotyczące przestrzennego zasięgu oddziaływania Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Badania, które stanowią część dużego międzynarodowego projektu Shared Cities: Creative Momentum, realizowane będą w ramach otrzymanego mikrograntu na badanie kultury w Katowicach (Mikrogrant Medialabu). Wyniki zaprezentowane zostaną w czasie konferencji w Katowicach oraz Berlinie.

Analiza i wizualizacja

Shared Cities: Creative Momentum

Shared Cities: Creative Momentum to nowatorski projekt realizowany przez jedenaście organizacji z czołowych miast Europy Centralnej – Belgradu, Berlina, Budapesztu, Bratysławy, Katowic, Pragi i Warszawy. Jego celem jest skupienie osób i społeczności zaangażowanych w działania kulturalne, społeczne i architektoniczne, które redefiniują sferę publiczną i przestrzenie wspólne miast. Działania prowadzone przez Katowice Miasto Ogrodów i Medialab Katowice obejmują między innymi badanie polegające na analizie i wizualizacji danych o katowickiej kulturze.

Shared Cities: Creative Momentum