19.11.2013

Zbliża się kolejny wykład Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci

Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym wykładzie Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci, który odbędzie się w sobotę 23 listopada 2013 r. o godz. 10.00 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy ul. Frysztackiej 44 w Auli 105/106.

Wykład pt. „Kolorowy świat Indian – życie i obyczaje Indian obu Ameryk” poprowadzi Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie – dr inż. Łukasz Wróblewski, z zamiłowania podróżnik, muzyk, kolekcjoner. Podczas wykładu młodzi studenci poznają historię, kulturę, obyczaje oraz wiele ciekawych aspektów na temat życia Indian. Poznają m.in. odpowiedź na pytanie z ilu piór składa się pióropusz.

Przygotowaliśmy również propozycję dla rodziców. 23 listopada o godz. 10.00 zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach „Asertywność rodzica” prowadzonych przez mgr Wiolettę Migacz-Lorek (psycholog, pedagog, plastyk, psychoterapeuta w trakcie uzyskiwania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trener treningów psychologicznych dla różnych grup zawodowych, posiada 13-letnie doświadczenie w pracy terapeutycznej).

23 listopada 2013 r. przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę. W dniu wykładu będzie możliwość zakupu książek Wydawnictwa  DEBIT w atrakcyjnych cenach. Książki mogą być wspaniałym prezentem na zbliżającego się Mikołaja lub Gwiazdkę.

Trwają również zapisy na pierwszy z cyklu warsztatów dla dzieci pt. „Odnaleźć piękno w matematyce-geometria fraktalna”, które poprowadzi dr Andrzej Katunin. W czasie tych zajęć  studenci CUD przekonają się, że fraktale to skomplikowane wzory – potrafią tworzyć zadziwiające kształty. Wyjaśnimy, co to są fraktale, a dzieci odkryją, że są one wokół nas, na każdym kroku.

„Odnaleźć piękno w matematyce-geometria fraktalna"

Istnieje stereotyp, że matematyka jest nauką niezwykle nudną i nic nie może zaoferować poza kilometrami wzorów. Nic bardziej mylnego! Czym są fraktale? Jeszcze 100 lat temu uważano je za dziwolągi i odsuwano na sam koniec tworów matematycznych. Dziś są używane w wielu dziedzinach nauki i inżynierii, a ponadto... zachwycają swym pięknem nie tylko inżynierów. Na warsztatach studenci CUD przekonają się, że fraktale- te skomplikowane wzory - potrafią tworzyć zadziwiające kształty. Wyjaśnimy, co to są fraktale, a dzieci odkryją, że są one wokół nas, na każdym kroku. I już nigdy nie będą patrzeć na otaczający świat tak jak wcześniej, wszędzie będą widzieć fraktale! Podczas warsztatów Studenci CUD dowiedzą się, na jakiej zasadzie są konstruowane fraktale i każdy student - przy pomocy odpowiedniego oprogramowania komputerowego - będzie miał możliwość skonstruowania własnego fraktalu.