Specjalność

ZARZĄDZANIE W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ | ŻYWIEC

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Specjalność ta, pozwali Ci uzyskać  kwalifikacje zawodowe w zakresie zarządzania komórkami i jednostkami administracji, w tym kierowania zespołami ludzkimi i organizowania pracy własnej. Program nauczania porusza zagadnienia współpracy administracji publicznej z interesariuszami jednostek, zarówno osobami fizycznymi jak i podmiotami gospodarczymi. Daje równie ż możliwości zapoznania się z dobrymi praktykami w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego na poziomie regionalnym i lokalnym. Absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy jako wyspecjalizowana kadra kierownicza i średniego szczebla w jednostkach administracji, a także w jednostkach organizacyjnych im podległych, które zajmują się zaspokajaniem potrzeb zbiorowych. Posiadają również kwalifikacje i kompetencje odpowiednie do podjęcia pracy w urzędach pracy, służbach porządku publicznego, organizacjach pozarządowych współpracujących z administracją, instytucjach UE i organizacjach międzynarodowych.

• Program specjalności

• Organizacja i funkcjonowanie administracji publicznej
    • Zarządzanie finansami w administracji publicznej
    • Zarządzanie strategiczne w gminach
    • Zarzadzanie zasobami ludzkimi w administracji
    • Zamówienia publiczne
    • Komunikacja w sytuacjach kryzysowych
    • Nadzór nad funkcjonowaniem administracji publicznej
    • Współdziałanie podmiotów administracji publicznej
  • Uczymy praktycznie

Poznasz wiedzę  zakresu:

•  prawnych zasad funkcjonowania administracji,
    • struktury administracji, jej organów i kompetencji oraz realizowanych zadań,
    • zarządzania finansami w administracji,
    • specyfiki zarządzania zasobami ludzkimi w szczególności w zakresie rekrutacji, wynagradzania i motywowania pracowników,
    • istoty gospodarowania mieniem komunalnym,
    • celów i zadań zarządzania strategicznego w jednostkach samorządu terytorialnego,
    • problematyki e-administracji oraz jawności informacji w administracji.

Będziesz umiał:

• Stosować analizę porównawczą do zagadnień struktury i funkcji organów administracji,
    • rozwiązywać problemy z zakresu zarządzania charakterystyczne dla administracji,
    • dokonywać analizy i oceny planu rozwoju gminy,
    • analizować normy prawne dotyczące wykorzystania z technik informacyjnych i informatycznych w realizowaniu zadań administracji,
    • określać odpowiedzialność związaną z wykonywaniem zadań przez pracowników administracji publicznej,

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

Możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu w zakresie zarządzania projektami IPMA Student.

• Opłaty

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł
    *Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

Akademia WSB
    Wydział Zamiejscowy w Żywcu
    ul. Komisji Edukacji Narodowej
    34 - 300 Żywiec

Rekrutacja: mgr inż. Paulina Cader-Kania

tel: 32 1110120
    pcader@wsb.edu.pl

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Zarządzaniu”.