Specjalność

ZARZĄDZANIE W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ | ŻYWIEC

Tryb: Niestacjonarne Zapisz się
  • Czego się nauczysz?

Specjalność ta, pozwali Ci uzyskać  kwalifikacje zawodowe w zakresie zarządzania komórkami i jednostkami administracji, w tym kierowania zespołami ludzkimi i organizowania pracy własnej. Program nauczania porusza zagadnienia współpracy administracji publicznej z interesariuszami jednostek, zarówno osobami fizycznymi jak i podmiotami gospodarczymi. Daje równie ż możliwości zapoznania się z dobrymi praktykami w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego na poziomie regionalnym i lokalnym. Absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy jako wyspecjalizowana kadra kierownicza i średniego szczebla w jednostkach administracji, a także w jednostkach organizacyjnych im podległych, które zajmują się zaspokajaniem potrzeb zbiorowych. Posiadają również kwalifikacje i kompetencje odpowiednie do podjęcia pracy w urzędach pracy, służbach porządku publicznego, organizacjach pozarządowych współpracujących z administracją, instytucjach UE i organizacjach międzynarodowych.

• Program specjalności

·         Organizacja i funkcjonowanie administracji publicznej

·         Zarządzanie finansami w administracji publicznej

·         Zarządzanie strategiczne w gminach

·         Zarzadzanie zasobami ludzkimi w administracji

·         Zamówienia publiczne

·         Komunikacja w sytuacjach kryzysowych

·         Nadzór nad funkcjonowaniem administracji publicznej

·         Współdziałanie podmiotów administracji publicznej

• Uczymy praktycznie

Poznasz wiedzę  zakresu:

·         prawnych zasad funkcjonowania administracji,

·          struktury administracji, jej organów i kompetencji oraz realizowanych zadań,

·          zarządzania finansami w administracji,

·         specyfiki zarządzania zasobami ludzkimi w szczególności w zakresie rekrutacji, wynagradzania i motywowania pracowników,

·          istoty gospodarowania mieniem komunalnym,

·          celów i zadań zarządzania strategicznego w jednostkach samorządu terytorialnego,

·         problematyki e-administracji oraz jawności informacji w administracji.

Będziesz umiał:

·         Stosować analizę porównawczą do zagadnień struktury i funkcji organów administracji,

·         rozwiązywać problemy z zakresu zarządzania charakterystyczne dla administracji,

·         dokonywać analizy i oceny planu rozwoju gminy,

·         analizować normy prawne dotyczące wykorzystania z technik informacyjnych i informatycznych w realizowaniu zadań administracji,

·         określać odpowiedzialność związaną z wykonywaniem zadań przez pracowników administracji publicznej,

• Opłaty

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 395 zł 100 zł* 415 zł 100 zł* 415 zł 415 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 310 zł 390 zł 390 zł 390 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł
    *Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

Akademia WSB
    Wydział Zamiejscowy w Żywcu
    ul. Komisji Edukacji Narodowej
    34 - 300 Żywiec

Rekrutacja: mgr inż. Paulina Cader-Kania

tel: 32 1110120
    pcader@wsb.edu.pl

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Zarządzaniu”.

Sprawdź dostępność miejsc
 *