Konferencja Naukowa "Fundusze Europejskie dla Żywiecczyzny"

W poniedziałek 26 czerwca w Wydziale Zamiejscowym Akademii WSB w Żywcu, w Sali Koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Żywcu odbyła się Konferencja Naukowa „Fundusze Europejskie dla Żywiecczyzny”.

Patronat honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Konferencję zainaugurował:

• Grzegorz Puda – Minister Funduszy i Polityki Regionalnej

W wydarzeniu udział wzięli m.in:

• Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej,
  • Kazimierz Matuszny – Poseł na Sejm RP.

Patronat nad konferencją objęli Andrzej Kalata, Starosta Żywiecki oraz Antoni Szlagor, Burmistrz Miasta Żywca.

W spotkaniu wzięli udział również parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz biznesu.

Organizowana przez Akademię WSB konferencja była odpowiedzią na duże zainteresowanie samorządowców Powiatu Żywieckiego, a także przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych dotyczących możliwości pozyskania środków europejskich u progu nowej perspektywy finasowania na lata 2021-2027.

Tematy przedsatwione na konferencji:

1. „Fundusze Europejskie motorem współpracy Akademii WSB z otoczeniem społeczno-gospodarczym” - dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB, Dyrektor Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB, Ekspert AMI, DG REGIO, Komisja Europejska, dr Konrad Łoś, Adiunkt w Akademii WSB, Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,
  2. „Wpływ funduszy zewnętrznych na rozwój Miasta Żywiec w latach 2020–2023” - Antoni Szlagor, Burmistrz Miasta Żywiec,
  3. „Fundusze Europejskie a Powiat Żywiecki” - Stanisław Baczyński, Kierownik Biura Rozwoju Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji, Starostwo Powiatowe w Żywcu, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego,
  4. „Wsparcie dla samorządów, przedsiębiorstw i NGO w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027” - Jarosław Orliński, Dyrektor Departamentu Programów Infrastrukturalnych, Ministerstwo Funduszu i Polityki Regionalnej,
  5. „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – oferta dla nauki i biznesu” - Małgorzata Szczepańska, Dyrektor Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszu i Polityki Regionalnej,
  6. „Wsparcie dla samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027” - Piotr Krasuski, Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, Ministerstwo Funduszu i Polityki Regionalnej.