25.09.2024

Nowoczesna Edukacja, Zielona Gospodarka: Akademia WSB w Projekcie EduTrend

Akademia WSB uzyskała dofinansowanie na realizację projektu  "EduTrend - Nowoczesna Edukacja dla Przyszłości Gospodarki" ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytet 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym.

Celem projektu jest doskonalenie modelu kształcenia praktycznego i umiejętności studentów(-ek) poprzez zmodyfikowanie programów kształcenia na sześciu kierunkach studiów zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji, zwiększenie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli akademickich i kadry realizującej dydaktykę a także realizację dodatkowych elementów kształcenia praktycznego podnoszących kompetencje i kwalifikacje studentów(-ek) Akademii WSB.

Wsparcie w projekcie obejmuje:

• kształcenie studentów(-ek) w ramach zmodyfikowanych programów kształcenia na kierunkach: lekarski, pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, psychologia, bezpieczeństwo narodowe oraz uczestnictwo w dodatkowych elementach kształcenia, w tym praktycznych i podnoszących pożądane na rynku kompetencje i kwalifikacje formach wsparcia takich jak np.: kursy/szkolenia/ warsztaty, wizyty studyjne/ wydarzenia branżowe, zajęcia dodatkowe prowadzone przez praktyków;
  • różnorodne działania, które mają na celu rozwój kompetencji i kwalifikacji nauczycieli akademickich i kadry realizującej dydaktykę na rzecz doskonalenia modelu kształcenia praktycznego i umiejętności studentów/ek Akademii WSB dla potrzeb rozwoju gospodarki, zielonej i cyfrowej transformacji, np.: szkolenia/kursy/warsztaty, konferencje i wydarzenia branżowe.

Rezultatem długofalowym projektu będzie:

• podniesienie jakości kształcenia poprzez upraktycznienie kształcenia na kierunkach studiów objętych wsparciem i dostosowanie modelu kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarki, zielonej i cyfrowej transformacji;
  • wdrożenie innowacyjnych metod dydaktycznych ukierunkowanych na rozwój kompetencji przyszłości;
  • kształtowanie systemowego podejścia do wsparcia studentów(-ek) i minimalizowania działań zmierzających do przedwczesnego kończenia nauki na kierunkach objętych wsparciem.

Akademia WSB informuje o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

1. poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
  2. skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Tytuł projektu: "EduTrend - Nowoczesna Edukacja dla Przyszłości Gospodarki”
Wartość projektu: 18 862 878,09 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 15 565 647,00 zł
Okres realizacji projektu: 01.09.2024 – 31.08.2029 r.