07.08.2015

Obchody Święta Policji w Żywcu

W tym roku funkcjonariusze Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach swoje święto obchodzili z małym wyprzedzeniem. Oficjalne uroczystości odbyły się 17 lipca w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu. W ceremonii,  połączonej z piknikiem rodzinnym, czynnie uczestniczyła Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W tym roku przypada 96. rocznica powstania polskiej Policji. Obchody w Żywcu rozpoczęły się od uroczystej mszy św. z elementami policyjnego ceremoniału, w towarzystwie Orkiestry KWP w Katowicach oraz kompanii honorowej. Po nabożeństwie uczestnicy udali się na tereny rekreacyjne przy Amfiteatrze pod Grójcem, gdzie po części oficjalnej, na której wręczono odznaczenia dla funkcjonariuszy, rozpoczął się festyn rodzinny.

W obchodach czynny udział wzięli przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, dr Bogusław Wyleciał, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żywcu, prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, Ekspert w zakresie komunikowania kryzysowego i bezpieczeństwa w Katedrze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WSB oraz mgr Katarzyna Sroka, Kierownik Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB.

Podczas pikniku swoją ofertę edukacyjną promowało Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, które od wielu lat specjalizuje się w kształceniu kandydatów oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.