18.07.2016

Zajęcia Uniwersytetów Dziecięcych WSB - „Co nas ziębi, a co grzeje?” - wśród nominacji na najlepszą inicjatywę dla dzieci

Rozpoczął się drugi etap plebiscytu Słoneczniki 2016. Spośród setek przesłanych zgłoszeń, wybrano najlepsze w swojej kategorii, a wśród nich zajęcia „Co nas ziębi, a co grzeje?”. Serdecznie zachęcamy do głosowania na inicjatywę Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Dla głosujących organizatorzy plebiscytu przygotowali nagrody niespodzianki!

Konkurs, w jury którego zasiadają przedstawiciele kultury, edukacji, a przede wszystkim rodzice, pozwala wyróżnić inicjatywy szczególnie dobre, ważne, mądre i potrzebne. Głosowanie trwa do 28 sierpnia 2016 r.

Oddaj głos na najlepszą inicjatywę dla dzieci w województwie śląskim!

-> Kategoria Logika

-> Pozycja: „Co nas ziębi, a co grzeje? Organizator: Dziecięcy Uniwersytet Cieszyński przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej”

Zajęcia „Co nas ziębi, a co grzeje?” łączą w sobie wiedzą z zakresu fizyki i anatomii człowieka. Podczas wykładu dzieci dowiadują się czym jest temperatura, jak ją mierzyć, kiedy ludzki organizm może ulec wyziębieniu, a kiedy przegrzaniu. Wykład połączony jest z pokazami termowizyjnymi, ilustrującymi, jak zmienia się temperatura naszego ciała w różnych warunkach.