Specjalność

ORGANIZACJA I FUNKCJONOWANIE SŁUŻB PUBLICZNYCH | CIESZYN

Tryb: Stacjonarne Zapisz się
Tryb: Niestacjonarne Zapisz się

Największym atutem specjalności Organizacja i funkcjonowanie służb publicznych organizowanej przez Akademię WSB w Cieszynie jest jej program, specjalnie dostosowany do wymagań i priorytetów polskich służb publicznych.

• Czego się nauczysz

• zagadnień z zakresu bezpieczeństwa narodowego oraz nauk politycznych,
    • uprawnień służb publicznych a także zasady zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego przez służby publiczne,
    • zasad pierwszej pomocy,
    • zastosowań komunikacji w sytuacji w sytuacji kryzysowej,
    • podstaw prawa karnego oraz prawa wykroczeń,
    • specyfiki prowadzonych czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz wybranych analiz kryminalistycznych.

Studia kierowane w głównej mierze do funkcjonariuszy będących w kompetencji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Policja, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu), a także do instytucji pozarządowych zajmujących się problematyką bezpieczeństwa (Straż Miejska, Straż Leśna, Państwowa Straż Rybacka, agencje zajmujące się ochroną osób i mienia) oraz kandydatów do pracy w wymienionych formacjach.

• Uczymy praktycznie

W cieszyńskim wydziale Akademii WSB kładziemy duży nacisk na praktyczne aspekty nauczanych przedmiotów, ponieważ w naukach o bezpieczeństwie niezbędne jest połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które zostaną wykorzystane w pracy zawodowej.

Wśród naszych ekspertów znajdują się przedstawiciele m.in.: Komendy Głównej Policji, Komendy Miejskiej Policji w Cieszynie i Bielsku-Białej, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Państwowej Straży Pożarnej oraz Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ważnym partnerem, z którego doświadczenia mogą czerpać studenci jest European Associaton of Security, którego celem są badania naukowe oraz edukacja dla bezpieczeństwa ludzi i firm we wspólnej Europie.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach treści specjalnościowych:

• Wybrane elementy postępowania karnego i postępowania w sprawach o wykroczenia,
    • Uprawnienia wybranych służb publicznych,
    • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym,
    • Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby,
    • Postępowanie wybranych służb publicznych w sytuacjach kryzysowych,
    • Pierwsza pomoc przedmedyczna,
    • Prawa człowieka oraz etyka w administracji publicznej,
    • Stosowanie siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego,
    • Część szczególna prawa karnego i prawa wykroczeń,
    • Kryminalistyka,
    • Podstawy użycia środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej przez służby publiczne,
    • Zwalczanie przestępczości w cyberprzestrzeni,
    • Warsztat medialny,
  • Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe - studia I stopnia Semestr 1 rata miesięczna Semestr 2 rata miesięczna Semestr 3-4 rata miesięczna Semestr 5-6 rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 150 zł * 395 zł 150 zł * 415 zł 415 zł 415 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 310 zł 390 zł 390 zł 390 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł - - -

* Wsparcie na starcie - obniżone czesne dla studentów studiów stacjonarnych przez pierwsze dwa semestry studiów

• Skorzystaj z bonifikaty

Rozpoczynając studia I stopnia w Akademii WSB możesz skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i promocji. Sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Bonifikaty Wpisowe Bonifikata Łączna bonifikata
    Absolwenci partnerskich szkół ponadgimnazjalnych i policealnych – na podstawie podpisanych umów o współpracy z Akademią WSB. 0 zł
    310 zł 710 zł
    Osoby, których członek rodziny tj. ojciec, matka, syn, córka, brat, siostra, mąż, żona jest obecnie studentem lub słuchaczem Akademii WSB, bądź jednocześnie podejmują naukę 0 zł
    310 zł 710 zł
    Dzieci absolwentów Akademii WSB (należy przedstawić dyplom ukonczenia studiów lub świadectwo studiów podyplomowych rodzica). 0 zł
    310 zł 710 zł
    Pracownicy służb mundurowych (Policja, Wojsko, Straż Pożarna, Straż Miejska/Gminna, Straż Graniczna, Służba Celna, Ratownictwo Medyczne, Straż Ochrony Kolei, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Leśna, Ochotnicza Straż Pożarna) – należy przedstawić legitymację służbową lub zaświadczenie. 0 zł
    Osoby rozpoczynające studia I-go stopnia w wieku 45 lat i więcej. 0 zł
    310 zł 710 zł

Studia dzienne za 100 zł miesięcznie - bonifikata w ramach programu "Wsparcie na starcie

Rozpocznij dofinansowane dzienne studia  w ramach programu „Wsparcie na starcie”. W ramach projektu czesne na I roku studiów wynosi TYLKO 100 zł miesięcznie! Już teraz wybierz interesujący Cię kierunek studiów, zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym Uczelni i zarezerwuj sobie miejsce w programie! Na kierunku Kosmetologia bonifikata dotyczy tylko I semestru.

Studia zaoczne - "Im wcześniej tym taniej"

Bonifikata "Im wcześniej tym taniej" dla kandydatów na studia I stopnia niestacjonarne/zaoczne

Zarejestruj się na studia I stopnia w trybie zaocznym.niestacjonarnym do 15 czerwca 2021 r i skorzystaj ze zniżki w wysokości 710 zł (wpisowe gratis + jedna rata czesnego gratis – (V rata czesnego standardowo płatna do 5 stycznia 2022 r.)

Zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Ulga w opłatach za studia dla posiadaczy karty "Karty Dużej Rodziny" - 5% przez cały okres studiów

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Bezpieczeństwu narodowemu”.

Sprawdź dostępność miejsc
 *