Specjalność

Tryb: Stacjonarne

Czesne tylko 150 zł miesięcznie

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Tryb: Niestacjonarne

Bonifikata na start aż 740 zł

*

Atutem specjalności Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych realizowanej w Cieszynie jest praktyczne przygotowanie studentów zainteresowanych problematyką zarządzania kryzysowego, którzy rozważają pracę zarówno w administracji publicznej czy podmiotach niepublicznych, jak i w formacjach mundurowych. Pogłębiony, praktyczny program studiów przygotowuje absolwentów do pracy niemal we wszystkich obszarach bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

• Czego się nauczysz

Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

Akademia WSB w Cieszynie oferuje studentom specjalności Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych studia w trybie praktycznym. Dzięki temu w trakcie studiów nauczysz się:

• etapów i zasad zarządzania kryzysowego,
    • obowiązków i uprawnień jednostek administracji publicznej w sytuacji zagrożenia kryzysowego,
    • zasad i procedur współdziałania różnych organów i instytucji państwowych w sytuacjach kryzysowych,
    • zasad zarządzania kryzysowego w okresie powodzi,
    • źródeł i skali współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa,
    • zasad komunikacji i negocjacji w sytuacjach kryzysowych,
    • analizowania i oceny stanów zagrożenia bezpieczeństwa,
    • opracowania planów zapobiegania sytuacjom kryzysowym,
    • określania działań likwidujących skutki powstałych sytuacji kryzysowych,
    • współpracowania z różnymi podmiotami w sytuacjach kryzysowych.

Studia realizowane w ramach kierunku Bezpieczeństwo narodowe. Wsród studentów specjalności dominują studenci związani ze strażą pożarną ( OSP i PSP) oraz żołnierze zawodowi oraz WOT, oraz osoby, które planują służbę w mundurze wojskowym lub uniformie strażaka.

• Uczymy praktycznie

Praktycznie o zarządzaniu kryzysowym

W Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie  Akademii WSB kładziemy duży nacisk na praktyczne aspekty nauczanych przedmiotów. W naukach o bezpieczeństwie niezbędne jest połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które zostaną wykorzystane w pracy zawodowej.

Wśród naszych ekspertów znajdują się przedstawiciele m.in.: Centrów Zarządzania Kryzysowego, Państwowej Straży Pożarnej, kadry oficerskiej Wojska Polskiego oraz Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ważnym partnerem, z którego doświadczenia mogą czerpać studenci jest European Associaton of Security, którego celem są badania naukowe oraz edukacja dla bezpieczeństwa ludzi i firm we wspólnej Europie.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach treści specjalnościowych:

• Stany nadzwyczajne,
    • Administracja publiczna w zarządzaniu kryzysowym,
    • Wykorzystanie wojska w przypadku klęsk żywiołowych i katastrof,
    • Efektywne wykorzystanie sił i środków Policji w sytuacji wystąpienia katastrof, klęsk żywiołowych i zbiorowego naruszania prawa,
    • Straż pożarna w czasie klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń,
    • Zasady i procedury mobilizacji służb medycznych w rejonach dotkniętych sytuacją kryzysową, katastrofą bądź klęską żywiołową,
    • Komunikacja i negocjacje w sytuacjach kryzysowych,
    • Pierwsza pomoc przedmedyczna,
    • Zarządzanie kryzysowe w UE i NATO,
    • Proces decyzyjny w sytuacji kryzysowej,
    • Ochrona ludności i Obrona Cywilna,
    • Medycyna katastrof,
    • Plany zapobiegania sytuacjom kryzysowym / case study
  • Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe - studia I stopnia Semestr 1 rata miesięczna Semestr 2 rata miesięczna Semestr 3-4 rata miesięczna Semestr 5-6 rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 150 zł * 395 zł 150 zł * 450 zł 450 zł 450 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 340 zł 420 zł 420 zł 420 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł - - -

* Wsparcie na starcie - obniżone czesne dla studentów studiów stacjonarnych przez pierwsze dwa semestry studiów

Akademia WSB
    Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
    ul. Frysztacka 44
    43 - 400 Cieszyn

Centrum Rekrutacji i Studiów Podyplomowych

tel: 33 852 30 94
    tel: 885 588 100
    cieszyn@wsb.edu.pl

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące studiów

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Bezpieczeństwu narodowemu”.

Sprawdź dostępność miejsc

Akceptuj Więcej informacji